propolski.pl: Czarnek pozywa Tuska

Prof. Andrzej Zybertowicz szczerze o Tusku: Jest zakładnikiem elit niemieckich

Prof. Andrzej Zybertowicz zabrał głos w kwestii krytyki Warsaw Summit. Obwieścił przy tym, że były premier Donald Tusk jest zakładnikiem w obcych rękach.

W ostatnią sobotę w stolicy miało miejsce spotkanie z udziałem 13 liderów europejskich formacji politycznych. Wszyscy oni wyznają konserwatywne wartości i przekonania.

W Warsaw Summit brali udział m.in. przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, a także szef węgierskiego rządu Victor Orban. Polskę natomiast reprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak również premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z dziennikarzami już po wydarzeniu Warsaw Summit dziennikarze zapytali Jarosława Kaczyńskiego o słowa na temat Marine Le Pen z 2017 roku.

Media zauważyły, że prezes PiS jeszcze cztery lata temu dystansował się od francuskiej polityk.

— Z panią Le Pen mamy tyle samo wspólnego co z Putinem — mówił dawniej Kaczyński.

Liderka Zjednoczenia Narodowego Francji przyjechała jednak do Warszawy i nie kryła swojego zachwytu. Odwiedziła nawet jarmark bożonarodzeniowy o czym pisaliśmy już wcześniej.

Prof. Andrzej Zybertowicz określił jej partię mianem „mniejszego zła” porównując ją z byłą już kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

— Porównajmy dwie formy proputinizmu — pani Le Pen, która wzięła kilka milionów pożyczki i pani Merkel, dzięki której Rosja zarabia miliardy na gazie. Jarosław Kaczyński nie był i nie jest zakładnikiem pani Le Pen, a Donald Tusk jest zakładnikiem elit niemieckich — zaznaczył prof. Zybertowicz na antenie Radia ZET.

Na koniec spotkania liderzy europejskich partii konserwatywnych ogłosili wspólne postanowienie. Podkreślili, że zależy im na tym, by Unia Europejska złożona była „z wolnych i równych państw narodowych, powiązanych bliskimi i licznymi nićmi współpracy”.

Jak nie trudno się domyślić nie spodobało się to przedstawicielom partii opozycyjnych.

— Wszystkie nasze działania, mówię o działaniach rządu, to są działania w kierunku Wschodu — podkreślił w niedzielę Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Tomasz Lis opublikował skandaliczny post: Kaczyński napluł na grób brata

Zobacz również: Białoruś oskarża Ukrainę o naruszenie terytorium. Udostępniono nagranie ukazujące rzekomy incydent [WIDEO]

Źródło: Radio ZET, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these