Sondaż pracowni SW Research przeprowadzony na zlecenie portalu rp.pl ujawnił, co Polacy myślą o wsparciu NATO dla Ukrainy. Szybko okazało się, że zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za pomocą dla Ukrainy w przypadku ataku militarnego Rosji.

Pytanie zadane respondentom brzmiało: „Czy Pani/Pana zdaniem NATO powinno udzielić pomocy wojskowej Ukrainie, gdyby ta padła ofiarą agresji ze strony Rosji?”.

Wielu ekspertów uważa, że gromadzenie się wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą to zapowiedź większych problemów, a nawet otwartej inwazji.

Kiedy miałaby nastąpić potencjalna agresja? Przedstawiciele służb wywiadowczych przewidują, że już na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

Całą sprawę opisał niemiecki „Bild”, który przedstawił szczegóły planowanego przez Rosję ataku. Z rozważań wynika, że rosyjskie wojska miałyby uderzyć jednocześnie z kilku stron i bardzo krótkim czasie opanować 2/3 Ukrainy.

Wiele przemawia również za tym, że wojska NATO nie wezmą udziału w ochronie tego państwa. Może świadczyć o tym niedawna wypowiedź sekretarza generalnego Paktu Północnoatlantyckiego Jensa Stoltenberga.

Tymczasem o zdanie zapytano respondentów z Polski. 61,9 proc. z nich powiedziało, że NATO powinno wspomóc Ukrainę w przypadku napaści rosyjskiej. Przeciwnego zdania jest 13 proc. ankietowanych, natomiast 25,1 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Przeczytaj również:  Paweł Rabiej obraził kurator Nowak. Teraz sąd kazał mu przeprosić

Sondaż przeprowadzono w okresie 30.22-01.12.2021 roku na grupie 800 pełnoletnich internautów.

Zobacz również: Marine Le Pen zachwycona Polską. Odwiedziła jarmark bożonarodzeniowy [FOTO]

Zobacz również: Tomasz Lis opublikował skandaliczny post: Kaczyński napluł na grób brata

źródło: rp.pl, wmeritum.pl

(Visited 224 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj