Rafał Trzaskowski wystąpił podczas konferencji prasowej w Opolu i oznajmił, że nie zamierza tworzyć nowej partii politycznej. W ostatnich tygodniach w mediach nie brakowało doniesień o konfliktach i nieporozumieniach w Platformie Obywatelskiej. Tyczyły się one głównie przywództwa Borysa Budki i potencjalnego utworzenia nowego ugrupowania przez prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski jeszcze niedawno zapowiadał, że wyruszy w Polskę w celu promocji swojego projektu Campus Polska Przyszłości. Nie brakowało przy tym wzmianek o strukturach tworzącego się Ruchu Wspólna Polska.

Pomysły Trzaskowskiego przyczyniły się do fali spekulacji w całej Platformie Obywatelskiej. Niektórzy zastanawiali się, czy prezydent Warszawy nie stworzy groźnej alternatywy, która mogłaby pogrążyć PO.

Zobacz również: Złe wieści o Kwaśniewskim. Były prezydent ma powikłania po COVID-19

Podczas konferencji prasowej w Opolu Trzaskowski zapewnił, że jego inicjatywy to „dodatkowe przedsięwzięcia, które mają wzmacniać całą opozycję”. „Nie tworzę partii politycznej. W tej chwili moim zdaniem jest wspomóc opozycję w konsolidacji i rozszerzaniu się” — stwierdził.

— My, samorządowcy, najchętniej byśmy się zajęli naszymi miastami i regionami. Dzisiaj, niestety, rzeczywistość jest taka, że rządzący wzięli na celownik samorządy i my musimy się angażować w szerszą politykę. Musimy się konsolidować, ale musimy dołożyć swoją cegiełkę do silnej opozycji — powiedział włodarz stolicy.

Zobacz również: Pilne! Godzina policyjna i zakaz przemieszczania dla niezaszczepionych. Doradca premiera apeluje

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 307 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gowin postawił warunek PiS: "Od tego uzależniamy nasze pozostanie w koalicji"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here