Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta przechodzili zachorowanie na koronawirusa na początku roku. Para prezydencka przebywała wówczas w Szwajcarii i doświadczyła dość poważnych skutków zachorowania.

Były prezydent w rozmowie z „Faktem” opowiedział o przykrych efektach choroby, które odczuwa po dziś dzień.

— Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby — oświadczył Kwaśniewski.

Zobacz również: Konfederacja ostro: premiera Morawieckiego trzeba rozliczyć za złamanie prawa [WIDEO]

— Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć — opowiedział polityk, żaląc się na swoje problemy z pamięcią.

Z powikłaniami po zachorowaniu zmaga się także Jolanta Kwaśniewska, której odporność znacznie się pogorszyła.

— Moja żona w efekcie zachorowała na zapalenie nerek i ciągle ma problemy z alergią — powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Czym charakteryzuje się mgła mózgowa?

Jest to niepokojący stan, w którym chory doświadcza dezorientacji, zapominania, niemożności skoncentrowania uwagi i problemów z komunikacją. Jak się okazuje, nie ma na to żadnego lekarstwa.

Zobacz również: Zaufanie do policji dramatycznie tąpnęło! Polacy powiedzieli, jakie zawody najbardziej cenią

Prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neoroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku poinformowała, że pacjentom z takimi dolegliwościami może pomóc ustabilizowanie trybu życia: — Mgła w końcu ustępuje, ale jest to długi proces, niełatwy dla naszych pacjentów — mówiła lekarka.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 22 074 times, 1 visits today)

4 KOMENTARZE

    • Tam nie potrzeba numerów konta ,tam są hasła ,a hasło będzie pamiętał ,np „seta i galaretka ” albo „półka i spółka ” !

  1. On nie zapomniał nic tylko choroba o pamięci może uratować go od sądu i kar , napewno ten pomysł nadszedł od znajomych adwokatów … Papiery sie już załatwi bez problemu ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj