Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski zaapelował, abyśmy wciąż przestrzegali zasad bezpieczeństwa, nosząc maseczki w większych skupiskach ludzi.

— Musimy cały czas pilnować się i nosić maseczki w przestrzeniach wewnętrznych — zaapelował w piątek szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd wydał decyzję, za sprawą której już od 15 maja Polacy nie będą musieli nosić maseczek na otwartym powietrzu. Jest jednak jeden warunek. Jak wynika z nowego rozporządzenia Rady Ministrów, musimy utrzymać dystans 1,5 metra od innej osoby.

Zobacz również: Złe wieści o Kwaśniewskim. Były prezydent ma powikłania po COVID-19

— W tej chwili zeszliśmy w skali całego kraju poniżej nawet 10 przypadków na 100 tys., bo dzisiaj jest taki pierwszy dzień, kiedy to jest dziewięć z kawałkiem i ta częstotliwość już pozwala podejmować taką decyzję — powiedział w piątek dziennikarzom Adam Niedzielski.

Rząd, zanim wydał nowe zalecenia, miał spore wątpliwości w kwestii maseczek.

Niedzielski zaznaczył, że wirus jest wciąż obecny i w przestrzeniach wewnętrznych musimy zakrywać nos i usta.

Zobacz również: Cejrowski ostro: Moim zdaniem to jest błąd, udawanie że to nie jest III Wojna Światowa [WIDEO]

Przeczytaj również:  Córka Magdy Gessler wyznała, z jaką chorobą zmaga się od lat

— Nie będę ukrywał, że podejmując tę decyzję, mieliśmy pewne wahanie, czy jak dopuścimy możliwość bez maseczki poruszania się na zewnątrz, to czy ta skłonność do zakładania maseczki wewnątrz pomieszczeń nie będzie mniejsza po prostu — powiedział.

Szef resortu zdrowia apelował, aby „cały czas pilnować się w przestrzeniach wewnętrznych” i nosić w nich maseczki, ale również w niektórych przypadkach na przestrzeni otwartej.

— Jeżeli widzicie państwo sytuację, że jest duże nagromadzenie ludzi, to też warto tę maseczkę założyć, żeby chronić siebie i oczywiście chronić innych — podsumował.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 421 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj