Po poniesionej porażce w meczu ze Słowacją (1:2), szanse Polaków na opuszczenie fazy grupowej stało się poważnie utrudnione. Biało-Czerwoni, jeżeli chcą zachować jakiekolwiek szanse na awans, powinni zwyciężyć w meczu w Hiszpanią — co według większości kibiców i ekspertów jest po prostu niemożliwe. Czy jednak zdarzy się cud? Trener kadry święcie w to wierzy.

— Wierzę, że w trudnych momentach dochodzi do transformacji — zapowiedział selekcjoner Paulo Sousa.

Temat sobotniego spotkania Polski i Hiszpanii skomentował podczas konferencji prasowej Paulo Sousa i Kamil Glik.

— Plan na spotkanie można mieć, ale grając przeciwko reprezentacji tak mocnej i tak dobrze utrzymującej się przy piłce, trzeba zdawać sobie sprawę, że większość czasu spędzimy w obronie. Musimy być mocni, by te wolne strefy zabezpieczać. To będzie bardzo ważne. W takich meczach potrzeba determinacji, ale i odrobiny szczęścia, którą posiadali też Szwedzi — przekonywał Kamil Glik.

Zobacz również: Dlaczego Korwin-Mikke się nie zaszczepił? Polityk szczegółowo wyjaśnił

Trener Paulo Sousa wciąż wierzy w reprezentację Polski, podkreślając, że musimy być pozytywnie agresywni.

— Nie chodzi tylko o to, byśmy się tak zachowywali w ostatnich dziesięciu czy dwudziestu minutach, gdy gonimy wynik, tylko od początku. Kluczowa jest organizacja w defensywie — wyjaśnił Sousa.

Ponadto selekcjoner zasugerował drobne zmiany w składzie.

— Zmiany w składzie będą, ale niezbyt duże. Bardziej zmieni się nasza strategia, bo zagramy z innym typem rywala niż Słowacja. Mamy świadomość, po co tu przyjechaliśmy i jaki wynik chcemy osiągnąć. Wiemy, jak będzie wyglądać mecz, ale też wiemy, w jaki sposób możemy Hiszpanom zagrozić. Musimy wiedzieć, jak bronić, blokować, ale też, kiedy i jak przejść do ataku — dodał.

Zobacz również: Kierowca autobusu pomógł kobiecie na wózku inwalidzkim, która upadła przed przejściem [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, youtube.com

(Visited 205 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj