propolski.pl: Kierowca autobusu pomógł niepełnosprawnej

Kierowca autobusu pomógł kobiecie na wózku inwalidzkim, która upadła przed przejściem [WIDEO]

Kierowca autobusu MZA w Warszawie okazał się prawdziwym bohaterem. Każdy powinien brać z niego przykład! Mężczyzna, widząc niepełnosprawną, która spadła z wózka inwalidzkiego przed przejściem dla pieszych, natychmiast się zatrzymał i pobiegł jej pomóc.

Sytuacja ta miała miejsce przeszło miesiąc temu, bo 24 maja 2021 roku — jednak dopiero teraz Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie postanowiły nagłośnić tę sprawę.

Pan Piotr — kierowca autobusu MZA, kursował na jednej z warszawskich linii autobusowych. W pewnym momencie zauważył coś, co nie pozwoliło mu przejechać obojętnie dalej.

Zobacz również: Córka Sławomira Nowaka złożyła za niego milion złotych poręczenia

Tuż obok przejścia dla pieszych z wózka inwalidzkiego spadła kobieta, a sam wózek wylądował na ulicy. Pan Piotr widząc tę sytuację, natychmiast zatrzymał autobus. Wraz z pomocą innego przechodnia posadził niepełnosprawną na miejsce. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane z pomocą kamer.

Miejski przewoźnik pochwalił swojego pracownika i opublikował specjalny wpis na Facebooku.

— Cieszymy się, że wśród naszych pracowników mamy wielu dobrych ludzi — pisze MZA w mediach społecznościowych.

Co powiedział sam kierowca — pan Piotr?

— To był odruch. Tak zostałem wychowany — powiedział o swojej reakcji.

Zobacz również: Jarmołenko dołączył do „akcji” z Coca-Colą i Heinekenem. Swoim zachowaniem przebił innych piłkarzy [WIDEO]

Kierowca pospieszył z pomocą kobiecie na wózku inwalidzkim.

„To był odruch. Tak zostałem wychowany” – mówi o swojej reakcji Piotr – kierowca autobusu, który widząc, że kobieta spadła z wózka inwalidzkiego tuż przy przejściu dla pieszych, pospieszył jej z pomocą. Każda pochwała, którą dostajemy bardzo buduje. Cieszymy się, że wśród naszych pracowników mamy wielu dobrych ludzi.😇👏 Warszawski Transport Publiczny Miasto Stołeczne Warszawa

Opublikowany przez Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa Czwartek, 17 czerwca 2021

źródło: rmf.fm

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these