Janusz Korwin-Mikke podzielił się na swoim blogu spostrzeżeniami na temat bieżącej sytuacji epidemicznej. Opisał przy tym schemat zachowań szczurów w laboratorium wiążąc go z zachowaniem ludzi w czasie pandemii. Polityk osobiście nie kryje niechęci wobec szczepień na COVID-19, co nie raz podkreślał w swoich wypowiedziach.

— Pół wieku temu zrobiono ciekawe doświadczenie na szczurach. Wpuszczano je do czegoś na kształt litery T: biegły korytarzem i mogły skręcić w lewo — albo w prawo. I dostawały smakołyk, jeśli dobrze wybrały. Z tym że nagroda była umieszczana w 3/4 w prawym ramieniu — a w 1/4 w lewym. Po jakimś czasie cała gromadka stu szczurów dopasowała się do sytuacji: 3/4 biegało do prawego — a 1/4 do lewego ramienia! — powiedział Korwin-Mikke.

Zobacz również: Jarmołenko dołączył do „akcji” z Coca-Colą i Heinekenem. Swoim zachowaniem przebił innych piłkarzy [WIDEO]

Eksperyment potwórzono niemal po dekadzie: — Tylko tym razem szczury ponumerował. I oto okazało się, że to nie było tak, że szczur wahał się — i w 3/4 przypadków decydował: Biegnę na prawo!. Nie: połowa szczurów zawsze biegała do prawego ramienia — a połowa biegała raz tu — raz tam, po połowie! Czyli połowa szczurów rozgryzła problem i biegała optymalnie, otrzymując smakołyki w 3/4 przypadków — a połowa była uparta, nie przyjmowała rzeczywistości do wiadomości — i miała żarcie tylko raz na dwa razy. I to samo ze społecznością ludzką: potrzebni są i „myśliciele” szybko znajdujący rozwiązanie problemów — i uparciuchy twierdzące: Ja jestem za głupi, mnie nie oszukacie: na wszelki wypadek biegam i tu, i tu, bo przynajmniej z głodu nie zginę! — wskazał polityk, ujawniając całą tajemnicę szczepień. Podkreślił, że nikt z nas nie ma pewności, jak te preparaty w rzeczywistości działają nawet po wielu latach.

Przeczytaj również:  Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk: „Inflacja nie jest winą PiS, a opozycji”

Zobacz również: Córka Sławomira Nowaka złożyła za niego milion złotych poręczenia

— Wydaje się, że większą szansę przeżycia ma ten, co się szczepi. Ale przecież nie wiemy, jak ta szczepionka naprawdę działa! Więc optymalnie jest, jeśli połowa się nie zaszczepi. Kto wie, jak to jest naprawdę? Przecież jeszcze nie urodziły się dzieci tych, co się zaszczepili. Nikt nie zbadał skutków szczepionki po 25 latach — ani nawet po dziesięciu. Więc i tu, i tu jest ryzyko. I połowa chce ryzykować w jedną stronę — a połowa w drugą stronę! I jedni patrzą na drugich jak na wariatów — napisał Korwin-Mikke.

źródło: pantarhei24.com, Korwin-mikke.pl

(Visited 5 166 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj