Olga Tokarczuk za sprawą swojej ostatniej wypowiedzi wywołała wielką burzę w sieci. Zewsząd posypały się komentarze od zbulwersowanych internautów.

– Głęboko wierzę w to, że literaturę gatunkową można podnieść na wysoki poziom. Powiedzmy sobie szczerze – literatura nie jest dla idiotów – powiedziała polska noblistka w czasie Festiwalu Góry Literatury.

Pisarka podzieliła się swoimi przemyśleniami ws. literatury

– Głęboko wierzę w to, że literaturę gatunkową można podnieść na wysoki poziom. Powiedzmy sobie szczerze – literatura nie jest dla idiotów – wyjaśniała Laureatka Nagrody Nobla. Nie ukrywała przy tym, że dużo wymaga od swoich czytelników i oczekuje, że będą inteligentni.

– Nigdy nie oczekiwałam, że wszyscy mają czytać i że moje książki mają iść pod strzechy. Wcale nie chcę, żeby szły pod strzechy. Literatura nie jest dla idiotów, żeby czytać książki, trzeba mieć jakieś kompetencje, wrażliwość pewną, rozeznanie w kulturze. Piszę swoje książki dla ludzi inteligentnych, którzy myślą, którzy czują, którzy mają jakąś wrażliwość. Uważam, że moi czytelnicy są gdzieś do mnie podobni. Pisze do swoich krajanów – podsumowała.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To hit Internetu! Turyści walczyli o hotelowe leżaki jak dzicy [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Bayernu szczerze o Lewandowskim. W jakiej atmosferze nastąpiło pożegnanie?

źródło: Twitter

(Visited 3 082 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj