Minister obrony Mariusz Błaszczak przekazał w mediach społecznościowych, że do Polski przybyły pierwsze czołgi Abrams. Do ich użytkowania szkoleni będą nasi żołnierze, którzy stworzą załogę dla nowej wersji tych maszyn.

– Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego, są już w Polsce – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze. Polityk dołączył również zdjęcie, na którym widać czołg na lawecie.

– Będziemy gotowi, kiedy pojawią się pierwsze z 250 najnowocześniejszych czołgów, które zamówiliśmy. Polska będzie dysponowała nowoczesną, potężną siłą, aby w sytuacji zagrożenia odstraszyć agresora – dodał szef MON na antenie Polsat News.

Ponadto wyjaśnił, że jego resort stara się uzupełnić braki sprzętowe, jakie powstały po wysłaniu uzbrojenia dla walczących Ukraińców.

– Będziemy mieć też uzupełnione jednostki przez starszego typu czołgi Abrams. Również rozmawiamy Koreą Południową. Byłem w Seulu, były to bardzo dobre rozmowy. To jest broń, którą produkują Koreańczycy, jest kompatybilna z bronią amerykańską – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Bayernu szczerze o Lewandowskim. W jakiej atmosferze nastąpiło pożegnanie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To hit Internetu! Turyści walczyli o hotelowe leżaki jak dzicy [WIDEO]

źródło: Twitter, polsat news

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj