Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w Marszu Niepodległości bierze udział nawet ponad 100 tys. osób. Uczestnicy wydarzenia minęli już Stadion Narodowy i przeszli przez most Poniatowskiego.

Na czele pochodu widać żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, którzy niosą duże biało-czerwone flagi. Uczestnicy wykrzykują hasła m.in.: „Niepodległość nie na sprzedaż”, „Duma, duma, narodowa duma”, czy „Bóg, honor, ojczyzna”.

Mieszkańcy Warszawy wywiesili na swoich balkonach biało-czerwone flagi, co szczególnie widać przy Alejach Jerozolimskich. Niektórzy przeciwnicy marszu pokazali w oknach tęczowe flagi.

Aktualnie w Warszawie występują dość poważne utrudnienia komunikacyjne. Niektóre linie tramwajowe i autobusowe kierowane są na objazdy, chociażby te, które łączą Pragę i Śródmieście, czy przejeżdżają przez Trakt Królewski.

Tegoroczny Marsz Niepodległości porusza się tradycyjną trasą, czyli z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Wówczas głos zabiorą liderzy organizacji narodowych, w tym przedstawiciele Konfederacji. Jednym z nich jest prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Pilnowaniem porządku zajmuje się policja oraz Żandarmeria Wojskowa. Na ten moment wszystko odbywa się bez większych problemów i zamieszek.

Zobacz również: Beata Kozidrak prowadziła po alkoholu. Dziś znamy wyrok sądu

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Dziennikarz Krzysztof Stanowski sparodiował Kurdej-Szatan. Nagranie hitem internetu [WIDEO]

Źródło: YouTube,com polsatnews.pl, wprost.pl

(Visited 1 372 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj