Nieustanie trwają prowokacje na granicy polsko-białoruskiej. Jednocześnie reżim Aleksandra Łukaszenki prowadzi intensywną kampanię propagandową. Nagranie z białoruskiej telewizji pokazuje, jak daleko można się posunąć, tym razem w ruch poszły groźby.

Od wielu tygodni trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Niedawno nastąpiła jego eskalacja, ponieważ w okolice Usnarza Górnego przybyło tysiące migrantów, przywiezionych z całej Białorusi. Usiłują oni nielegalnie przedostać się na teren naszego kraju. Na razie ich próby okazują się bezskuteczne ponieważ naszych granic broni kilkunastu tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz również: Losy granicy Polski w rękach 12 tysięcy polskich żołnierzy. Chmara migrantów nie odpuszcza. Nie wykluczone są dodatkowe posiłki [WIDEO]

Od samego początku polski rząd informuje, że wie o wsparciu migrantów ze strony służb białoruskich. Mają oni nie tylko wydawać instrukcje, ale też ich wyposażać i szkolić. Jednocześnie intensywnie działa propaganda na Białorusi, a jej celem jest przedstawić Polskę w jak najbardziej negatywnym świetle.

Najlepszym przykładem tego jest materiał, jaki ukazał się w środę wieczorem w białoruskiej telewizji. Jego fragment udostępnił na Twitterze polski dziennikarz Tadeusz Giczan.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Niczego was nie nauczył 1939? Nie macie szans Pszeki! — mówił prowadzący.

Zobacz również: Nie uwierzysz! Wyrazy wsparcia dla polskiego rządu pod Bramą Brandenburską. Berlińczycy oficjalnie chwalą Polskę [WIDEO]

— Jeśli nie przemawiają do was łzy dzieci, to przemówią bombowce Tu-22M3 sił powietrzno-kosmicznych Federacji Rosyjskiej. Możecie już wyrzucać swój NATO-wski złom. Uciekajcie! — dodał.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 1 435 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj