W czwartek ulicami Warszawy przeszedł zorganizowany przez narodowców Marsz Niepodległości. W ostatniej chwili wydarzeniu nadano charakter państwowy. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pierwsze doniesienia o incydentach i zamieszkach.

Jeden z internautów opublikował nagrania, na których widać, jak grupa mężczyzn dokonuje spalenia flagi Niemiec, a przy okazji zdjęcia Donalda Tuska. W trakcie nie zabrakło wielu emocjonalnych okrzyków.

— Za to, że sześć milionów nas k**** wymordowali, trzeba tę chamską flagę spalić. Podpalaj ją k****, podpalaj ją tę k****. Pal się, ty k**** — krzyczał mężczyzna, a następnie podpalił flagę. Ten sam uczestnik bez większych oporów spalił fotografię lidera Platformy Obywatelskiej i byłego premiera Donalda Tuska. W kolejce na ziemi czekały również zdjęcia innych polityków.

Sprawę skomentował sam zainteresowany, który zostawił kilka słów na Twitterze. Podkreślił, że „pali się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej”.

Gdy marsz dotarł do przejścia podziemnego pod rondem Dmowskiego, policja zatrzymała kilku aktywistów, w tym znaną wszystkim Babcię Kasię, która uczestniczy w praktycznie wszystkich demonstracjach Strajku Kobiet.

Zobacz również: Beata Kozidrak prowadziła po alkoholu. Dziś znamy wyrok sądu

Zobacz również: Łukaszenka złożył Polsce życzenia z okazji Święta Niepodległości: „Jestem przekonany, że wspólna praca na arenie międzynarodowej…”

Źródło: Twitter.com

(Visited 3 492 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj