Sondaż

Szokujący SONDAŻ: Kto najbardziej chce wyjść z Unii Europejskiej? Okazuje się, że… młodzi

Najnowszy sondaż pracowni SW Research zrealizowany na zlecenie „Rzeczpospolitej” wskazuje, że spora część Polaków chciałaby referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Za takim obrotem spraw jest aż 42,6 procent respondentów.

Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” ujawnia, czy referendum w sprawie polexitu jest konieczne. Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonuje jednak, że widmo polexitu, którym opozycja straszy swój elektorat to „fake news”.

— Oczywiście polexit jest fake newsem. Pomysłem opozycji na zwiększenie poparcia — ocenił w RMF FM Jarosław Kaczyński. — Ja jestem przeciwko polexitowi, bardzo twardo. Jestem też za tym, żeby polska była Polska była państwa suwerennym — argumentował wicepremier w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

W badaniu SW Research dla „Rzeczpospolitej” zapytano ankietowanych o to, czy w związku z konfliktem z unijnymi instytucjami m.in. Komisją Europejską polski rząd powinien zorganizować referendum w sprawie obecności naszego kraju w Unii Europejskiej.

Sondaż może zszokować

Za referendum jest aż 42,6 procent badanych, 36,9 procent zajmuje zaś przeciwne stanowisko. 20,5 procent respondentów nie ma zdania w tak istotnej kwestii.

Za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej jest 64,4 proc. respondentów. Wyjście ze struktur Wspólnoty popiera natomiast 14,8 proc. ankietowanych. 14,1 proc badanych nie ma w tej sprawie sprecyzowanej opinii a 6,7 proc. w ogóle nie wzięłoby udziału w referendum.

Jeśli chodzi o rozłożenie głosów dotyczących polexitu na różne grupy wiekowe, okazuje się, że za wyjściem Polski z Unii Europejskiej częściej głosowały osoby młode w wieku 25-34 lat (19 proc.).

Przeczytaj również: Budka chciał upokorzyć prezesa PiS, ale upokorzył sam siebie. Przy okazji skompromitował żonę i kolegów

Przeczytaj również: Mężczyzna zmasakrował „czwartą falę” w wywiadzie. Internauci zachwyceni [WIDEO]

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these