W nielegalnym strajku w Głogowie uczestniczyło około 200 osób. Demonstranci protestowali przeciwko obostrzeniom epidemicznym i decyzjom władzy. Na miejscu zjawiły się zastępy policji, z którymi zgromadzeni szybko weszli w konflikt i przepychanki.

Jeden z policjantów użył pałki wobec protestującej i wywrócił ją na ziemię. Krążące w internecie nagranie okazało się bulwersujące dla wielu osób i wywołało sprzeciw m.in. polityków KO.

Na jego fragmencie widzimy jak policjant, uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i obezwładniając, przewraca na ziemię.

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz wyjaśnił, że interwencja policjanta dotyczyła kobiety, która była agresywna. Została wcześniej pouczona o swoim zachowaniu i nie reagowała na wezwania funkcjonariuszy.

Zobacz również: Prof. Simon nie ma dobrych wieści: „Na pewno nie zlikwidujemy epidemii do końca roku”

— Szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała; policjant użył wobec niej pałki służbowej; kobieta została zatrzymana — relacjonował policjant.

Podczas nielegalnej demonstracji wystawiono 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie przez sąd. W sumie wylegitymowano 196 osób, a zatrzymano sześć z nich.

Przeczytaj również:  Poznań: Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł jej samochodem

Zobacz również: Lekarz bezwzględnie o łamaniu obostrzeń. „Nie powinno być żadnego zmiłuj”

Film wywołał wielkie wzburzenie wśród polityków KO:

— Czy ktoś zna okoliczności tego zajścia? Czy @WasikMacieji reszta z @MSWiA_GOV_PL mogą się ustosunkować? Przecież to jest Białoruś — zostawił na Twitterze komentarz poseł Sławomir Nitras.

— Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON! — dodał poseł Michał Szczerba.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 4 729 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj