Poseł Franciszek Sterczewski usiłował udzielić pomocy uchodźcom, którzy od kilkunastu dni koczują w obozie przy polsko-białoruskiej granicy. Parlamentarzysta uciekał przed służbami, jednak ostatecznie został zatrzymany przez Straż Graniczną. Internauci nie kryli rozbawienia obrazem, który zaobserwowali w mediach.

Straż Graniczna przekazała, że na granicy polsko-białoruskiej znajduje się aktualnie 24 obcokrajowców. Na miejscu we wtorek zjawił się poseł KO Franciszek Sterczewski, który na przekór zaistniałym okolicznościom próbował przedrzeć się przez kordon służb.

— Osobom zamkniętym w obozie w Usnarzu Górnym skończyła się woda. Służby uniemożliwiają nam przekazanie nowych butelek, więc uchodźcy piją ze strumyka. Cztery osoby zgłaszają nam, że są ciężko chore. Czy rząd zmieni swoje nieludzkie nastawienie dopiero, jeśli ktoś umrze? — napisał w mediach społecznościowych.

Polityk udał się na polanę i zdążał w kierunku koczujących osób. Na wideo widać, jak ucieka przed funkcjonariuszami Straży Granicznej, jednak w pewnej chwili się potyka i przewraca na ziemię. Wówczas otoczyli go żołnierze.

Zobacz również: Miller otwarcie krytykuje Czarzastego: „Specjalista od proceduralnych machlojek”

Zobacz również: Tusk poucza rządzących i opozycję? Polityk opublikował mocne oświadczenie [WIDEO]

źródło: Twitter.com, YouTube.com, Onet.pl

(Visited 529 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj