W poniedziałek Agencja Rozwoju Przemysłu wydała komunikat, w którym odniosła się do niedawnego materiału tvn24.pl o „Polskich Szwalniach”. Redakcja portalu TVN24 została wezwana do sprosotowania informacji pojawiających się w programie.

Na portalu należącym do TVN rzeczony materiał został wyemitowany 10 września. Krytyczny wobec władzy materiał „Jak rząd szył maseczki” spotkał się jednak z krytyką Agencji Rozwoju Przemysłu, w opinii której „gros źródeł, z jakich korzysta autor materiału pochodzi od anonimowych osób celowo manipulujących informacjami”.

ARP wskazuje w swoim oświadczeniu, że zawarte w programie tezy nie tylko nie oddają stanu faktycznego, ale też godzą w dobre imię spółki.

— Z tego względu władze spółki wezwały redakcję do opublikowania sprostowania oraz kierują sprawę na drogę sądową — czytamy w komunikacie.

Agencja Rozwoju Przemysłu podaje, że program „Polskie Szwalnie” miał na celu przede wszystkim ochronę zdrowia Polaków w momencie bezprecedensowej sytuacji wywołanej nadejściem pandemii COVID-19.

Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu faktu, iż dziennikarze stacji przedstawiają rolę ARP S.A. w programie w wyjątkowo tendencyjny sposób – nie tylko nie uwzględniając kontekstu, ale też prezentując proces uruchamiania projektu +Polskie Szwalnie” w sposób niezgodny z jego rzeczywistym przebiegiem — napisano.

Przeczytaj również: Sterczewski spotka się z Tuskiem. Poseł zamierza pouczać szefa PO: „Oczekuję rozmowy z przewodniczącym”

Przeczytaj również: Hit! Deweloper wściekły na „500 plus”, bo robotnicy nie mają zamiaru pracować 6 dni w tygodniu [WIDEO]

źródło: Tysol

(Visited 830 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Warszawski Ratusz zlecił sekcję śniętych ryb w Wiśle. Nie zgadniecie, co mu wyszło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here