propolski.pl: Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski oszalał? Chce gigantycznych kar za brak maseczki

Senator PiS Stanisław Karczewski opowiedział się za surowym karaniem wszystkich nieposłusznych obywateli. Stwierdził, że ci, którzy nie noszą maseczek powinni otrzymywać mandaty w wysokości 5-10 tysięcy złotych.

– Osobom bez maseczki dawałbym mandaty po 5-10 tysięcy złotych. Jestem nieobiektywny. Nie chcę brać udziału nawet w rozmowach na ten temat, bo mam poglądy bardzo rygorystyczne i skrajne, bo widzę tych ludzi, którzy umierają w szpitalach. I ja bym tym osobom, które nie noszą maski dawał mandaty w wysokości pięciu tysięcy, dziesięciu tysięcy złotych – powiedział Stanisław Karczewski w Radiu Zet.

Senator przyznał, że popiera możliwość weryfikacji paszportów covidowych u pracowników. Przypomnijmy, że projekt ustawy w tej kwestii złożono we wtorek w Sejmie.

– W zdecydowanej większości u mnie w szpitalu ponad 9 na 10 chorych, to znaczy, że ponad 90-u na 100-u chorych jest przyjmowanych nieszczepionych. Ci, którzy są szczepieni – a to jest garstka osób – przechodzą łagodnie, radzą sobie z chorobą – oświadczył Karczewski.

Dodał również, że z racji tego, że jest lekarzem widział wielu cierpiących pacjentów, z którymi miał kontakt w szpitalu.

Jest zdania, że nie należy „zrzucać odpowiedzialności” na rząd.

– To my wszyscy powinniśmy walczyć z koronawirusem. Powinniśmy zrobić wszystko, aby jak najwięcej osób w Polsce zaszczepiło się, żebyśmy osiągnęli odporność populacyjną, społeczną – zaapelował Stanisław Karczewski.

Na pytanie, czy rząd jest dobrze przygotowany do walki z piątą falą epidemii, odparł, że „powinniśmy się wszyscy do tego przygotować, nie udawać, że nie ma epidemii i zachowywać się tak, jakby nie było wirusa”.

– Wszyscy powinniśmy wykazywać odpowiedzialność społeczną, przestrzegać tych reguł i tych obostrzeń, które są – podsumował.

Zobacz również: Jachira zaatakowała Żołnierzy Wyklętych w Sejmie. Wicemarszałek straciła cierpliwość i przerwała jej wystąpienie [WIDEO]

Zobacz również: Izabela Leszczyna z PO podsumowała rządy własnej partii. Takiej szczerości nikt się nie spodziewał [WIDEO]

Źródło: tvn24.pl, money.pl, NCzas.com

About the Author

One thought on “Stanisław Karczewski oszalał? Chce gigantycznych kar za brak maseczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these