Powinien jak najszybciej odejść na polityczną emeryturę, tego oczekuje większość Polaków – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys dla Wirtualnej Polski. Tylko 25 proc. respondentów chce, by Kaczyński funkcjonował w polityce jak najdłużej.

W lipcu 2021 delegaci pisowców po raz kolejny zadecydowali, kto będzie pełnił funkcję sekretarza partii. Ponownie stanowisko zajął Jarosław Kaczyński, który jednak nie krył, że trwanie w polityce kosztuje go coraz więcej trudności.

Nie jestem już młody (…) Przyrzekam: jeśli przyjdzie taki moment, w którym zrozumiem, że to już jest ponad możliwości, to oczywiście odejdę – obiecywał prezes PiS.

Polacy: Kaczyński musi odejść

Jak wynika z badania United Surveys, aż 55,1 proc. zapytanych Polaków uważa, że szef PiS powinien natychmiast odejść z polityki. 7,6 proc. badanych wskazuje, że polityk powinien wycofać się wraz z końcem bieżącej kadencji na stanowisku sekretarza partii. 5,6 proc. uważa, że prezes PiS musi odejść po najbliższych wyborach parlamentarnych. Tylko 24,8 proc. wyborców chce, by Kaczyński zajmował się polityką jak najdłużej.

CZYTAJ TEŻ: Sławomir Mentzen nie wytrzymał: „Polacy tak naprawdę potrzebują tarczy antyrządowej” [WIDEO]

Źródło: Wirtualna Polska

(Visited 285 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj