Posłowie Konfederacji od pół roku nie byli zapraszani do programów publicystycznych na antenie TVP Info. Po krótkiej odwilży spowodowanej odwołaniem Kurskiego z funkcji prezesa TVP, cenzura wraca – przekonuje Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

Jacek Kurski szefował telewizji publicznej niemal od początku rządów PiS. Jego rządy w TVP naznaczone były licznymi zarzutami o uczynienie z telewizji publicznej narzędzia partyjnej propagandy PiS. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego mają zapewniony swobodny dostęp do TVP. Tymczasem, jak przekonuje Artur Dziambor, Konfederacja jest ugrupowaniem od lat dyskryminowanym w telewizji publicznej, która przecież jest finansowana z pieniędzy podatników.

Konfederacja: TVP łamie prawo

Przypomnijmy, że 6 września w programie TVP gościł poseł Konfederacji Michał Urbaniak. Już następnego dnia widzowie mogli wysłuchać kolejnego parlamentarzysty ugrupowania – Dobromira Sośnierza.

-Po krótkiej odwilży, która potrwała dosłownie kilka dni, przedstawiciele Konfederacji znowuż nie będą pojawiali się w programach publicystycznych Telewizji Publicznej. Poseł Michał Urbaniak i Dobromir Sośnierz byli tymi wyjątkowymi szczęściarzami, którym udało się wedrzeć przed kamery TVP. Tymczasem teraz informacja jest taka, że niestety, ale posłowie Konfederacji nie będą obsługiwani – ubolewa Dziambor.

-Jest to oczywiście całkowite złamanie nie tyle zasad, ile po prostu prawa. My wiele razy zwracaliśmy na to uwagę – wskazał poseł, przypominając następnie, że jego ugrupowanie próbowało już wyegzekwować od KRRiT sprawiedliwe traktowanie.

CZYTAJ TEŻ: Kowalski w ogniu krytyki. Poseł: „Janusz, przestań gadać te głupoty”

CZYTAJ TEŻ: Sławomir Mentzen nie wytrzymał: „Polacy tak naprawdę potrzebują tarczy antyrządowej” [WIDEO]

-Są pewne granice propagandy i manipulacji. Niepokazywanie jednej z partii politycznych albo wzmiankowanie o niej tylko w bardzo złym kontekście to jawna manipulacja Prawa i Sprawiedliwości. Ponieważ zarówno KRRiT, jak i Radą Mediów Narodowych, jak i TVP i Polskim Radiem rządzi dziś PiS – tłumaczy Artur Dziambor.

Źródło: YouTube

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj