Były przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble rozmawiał z niemieckim dziennikiem „Tagesspiegel” poruszając m.in. kwestię błędów niemieckiej polityki wobec Rosji. Dodał, że polski prezydent śp. Lech Kaczyński miał rację i trafnie przewidział działania Kremla.

Polityk przypomniał słynne słowa Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi z 2008 roku, po tym jak Rosja zaatakowała Gruzję. Teraz Schaeuble podkreśla, że były polski prezydent miał rację co do intencji Kremla.

Schaeuble: Putin prowadzi wojnę przeciwko całemu Zachodowi

– Sytuacja nie jest dobra. Putin prowadzi wojnę nie tylko przeciwko Ukrainie, lecz także przeciwko całemu ładowi Zachodu. Jeżeli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, lecz będzie ją kontynuował. Były polski prezydent Lech Kaczyński powiedział po napaści na Gruzję w 2008 roku: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, a następnie kraje bałtyckie i Polska. Miał rację – powiedział niemiecki polityk.

Schaeuble dodał, że zgadza się ze słowami byłej minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer, która stwierdziła, że niemieccy politycy „wszystko wiedzieli, ale nic nie chcieli widzieć”.

– Jako minister spraw wewnętrznych w latach 2005-2009 wierzyłem, że mogę współpracować ze swoim rosyjskim odpowiednikiem przy zwalczaniu islamskiego terroryzmu. A powinienem był dostrzec, że druga wojna czeczeńska była czymś innym. Wszyscy mogliśmy to dostrzec. Wcześniej lub później – mówił polityk CDU.

Przeczytaj również:  "Niszczono nas jako naród". Łukaszenka nie przestaje atakować Polski. Padły mocne zarzuty

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [SONDAŻ] Czy Kaczyński powinien odejść? Polacy nie mają wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powrót cenzury w TVP? Artur Dziambor: Są granice propagandy

źródło: DoRzeczy

(Visited 146 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj