W sieci trafił fragment nagrania z posłem Platformy Obywatelskiej — Sławomirem Neumannem. Możemy na nim usłyszeć, jak parlamentarzysta i inny popularny polityk PO wypowiada się o czasach rządów jego partii.

Sławomir Neumann spotkał się w środę ze swoimi wyborcami w Tarnowie. Wypowiadał się na temat sytuacji w swoim ugrupowaniu, które jeszcze niedawno przechodziło potężny kryzys pod względem kadrowym. Został on jednak zażegnany przez powrót Donalda Tuska, który przejął władzę po Borysie Budce.

Przybycie byłego szefa RE do polskiej polityki nieco zmieniło sytuację PO również w sondażach. Koalicja Obywatelska do tej pory lawinowo wręcz traciła poparcie, a w każdym badaniu wyprzedzała ją Polska 2050 Szymona Hołowni. Ten przykry stan rzeczy zaczął powoli zmieniać się po tym, jak Tusk został nowym liderem PO.

Nie ulega wątpliwości, że najbliższe miesiące będą dla Donalda Tuska niezwykle pracowite. Polityk będzie musiał nadrobić stracony czas i naprawić błędy nawarstwiające się w partii przez lata.

Przypomnijmy, że Donald Tusk pełnił obowiązki premiera od 2007 do 2014 roku. Później zastąpiła go Ewa Kopacz. Na temat obecnej i przeszłej sytuacji PO wypowiedział się w Tarnowie Sławomir Neumann, który nie pominął również kwestii porażek wyborczych. Polityk mówił o pytaniach skierowanych do Polaków na temat tego z czym zwykle kojarzy się Platforma.

Przeczytaj również:  Poseł Platformy uderzył w Kaczyńskiego: "Rosyjski agent mówiłby takim właśnie językiem"

— Myśmy na przykład sprawdzali, co zostało po Platformie, po tych rządach. Jak pytaliśmy ludzi, co zostało, no, z czym się kojarzy Platforma. Orliki, schetynówki, autostrady i dalej nic — mówił Neumann.

Następnie nawiązał do nazewnictwa programów PiS, do których ma wiele zastrzeżeń.

— Oni nazywają nawet coś co nie powstaje — mieszkanie plus, którego nie ma — stwierdził polityk.

Zobacz również: Kanclerz Merkel w Białym Domu. Joe Biden: „Wielka przyjemność gościć moją wielką przyjaciółkę” [WIDEO]

Zobacz również: Przeciwnicy zagłuszali wystąpienie premiera Morawieckiego. Polityk szybko ich usadził [WIDEO]

Posłowie PO Małgorzata Chmiel, Mateusz Bochenek, Sławomir Neumann i Urszula Augustyn w Tarnowie #Tarnów , 14 lipca 2021 r. relacja: Jarosław M. Jagłowski #VideoKOD Jeśli nie możesz działać z nami – wspieraj finansowo https://zrzutka.pl/ckved6

Opublikowany przez Video-KOD Środa, 14 lipca 2021

źródło: Facebook.com, Twitter.com, kurierprasowy.pl

(Visited 11 672 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj