Mateusz Morawiecki w trakcie swojej wizyty w Pszczynie na Śląsku wygłosił pełne entuzjazmu przemówienie dla swoich zwolenników. Było ono jednak zagłuszane buczeniem i gwizdaniem przez kilkudziesięciu przeciwników szefa rządu. Premier szybko ustawił ich do pionu.

Propozycje Nowego Ładu zaprezentowane przez Prawo i Sprawiedliwość nie zdobyły aprobaty w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Szczególnie chodzi o Jarosława Gowina, który nie przystaje na nadmierne obciążenie przedsiębiorców podatkami.

Zdaniem premiera Morawieckiego na Nowym/Polskim ładzie skorzystają wszyscy Polacy również oponenci rządu.

Drodzy nasi przeciwnicy polityczni: wy też skorzystacie z tego, a my się cieszymy, że cała Polska skorzysta z „Polskiego ładu”, bo dla każdego Polaka, także dla naszych przeciwników politycznych, jest miejsce pod polskim niebem, jest miejsce w domu, który nazywa się Polska mówił premier w czasie swojej przemowy.

Polityk przyznał, że w trakcie spotkań często pytany jest, czy już niedługo odbędą się wybory.

Czasami na tych spotkaniach jestem pytany, czy przypadkiem nie zbliżają się wybory. Otóż szanowni państwo: nie, nie mamy takich zamiarów – chcemy rządzić co najmniej do 2023 roku obiecał Morawiecki.

Według Mateusza Morawieckiego takie pytania mają miejsce głównie za sprawą składania przez opozycję przedwyborczych obietnic.

Do tej pory, zwłaszcza po stronie naszych oponentów – myślę, że oni muszą sobie zdawać z tego sprawę, dlatego dzisiaj tak krzyczą, próbują przeszkadzać – płacono przed wyborami czym? Najtańszą walutą III Rzeczpospolitej. A co jest tą najtańszą walutą Platformy Obywatelskiej? Obiecanki-cacanki, niespełnione obietnice Platformy Obywatelskiej powiedział premier, a po chwili w dosadnych słowach zwrócił się do swoich przeciwników.

Widzę tutaj zwolenników Platformy Obywatelskiej. Chyba ściągniętych z całych okolic. Jedną rzecz chciałbym im przypomnieć. Tu też zapewne statystycznie są przedsiębiorcy. Otóż pamiętacie państwo taki kryzys z 2008, 2009 roku. Wtedy ten kryzys nazywano kryzysem dekady, kryzysem dziesięciolecia. Otóż co wtedy Platforma Obywatelska przygotowała dla przedsiębiorców? Jaki był tamten pakiet ze strony budżetu państwa – zerowy. Pakiet, w którym nie było tak naprawdę pieniędzy budżetowych, z których by ratowano miejsca pracy. W naszym przypadku – my daliśmy przedsiębiorcą ponad 200 miliardów złotych, dlatego mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie mówił Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj również:  Krychowiak po porażce ze Słowacją: "Noc była dla mnie bardzo trudna" [WIDEO]

Zobacz również: Rafał Trzaskowski zdradził swoje plany na przyszłość. Czy będzie ubiegać się o reelekcję?

Zobacz również: Hołownia szczerze: „Nie wskoczę Tuskowi na kolana”

źródło: kurierprasowy.pl

(Visited 7 484 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Na tym spotkaniu może była opozycja – nie wiem, jednak widziałam filmik z tego wydarzenia. Na pytanie:”A co jest tą najtańszą walutą Platformy Obywatelskiej?” otrzymał odpowiedź z „tłumu”. Najpierw, że 500+ a potem „miska ryżu”. Tak było. To Ludzie wybuczali tę osobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here