Decyzją prezesa TVP Jacka Kurskiego, program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” na zawsze zniknie z anteny. Kontrowersyjne zapędy telewizji publicznej skomentował ekspert ds. pandemii prof. Krzysztof Simon.

Według oświadczenia Jacka Kurskiego, program Jana Pospieszalskiego już nie wróci na antenę telewizji publicznej. Ostatni odcinek „Warto rozmawiać” został wyemitowany w kwietniu. Wówczas Pospieszalski zaprosił do programu lekarza, prawnika i publicystę, którzy wyrazili wątpliwości co do pandemii COVID-19 oraz działań podejmowanych przez światowe rządy, w tym PiS.

Według oświadczenia Komisji TVP, „Warto rozmawiać” naruszyło obowiązujące w TVP „zasady etyki dziennikarskiej”. Jak podaje portal „Wirtualne Media”, Kursi miał stwierdzić:

Myślę, że Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią ocenił prezes TVP.

Według Kurskiego, Pospieszalski nie zamierzał dać za wygraną i kontynuować programy o narracji nieprzychylnej władzy:

Trudno: był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji „Warto rozmawiać”, a także samego prowadzącego, nastąpił zupełny „odpał” w tej sprawie ocenił włodarz TVP.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

O sprawę pytany był także na antenie Wirtualnej Polski prof. Krzysztof Simon.

Chwała Bogu, jak puszczał takie programy antypaństwowe i antyszczepionkowe. Niezależnie w jakiej telewizji występował  mówił ekspert o wyrzuceniu z anteny TVP Jana Pospieszalskiego.

Przeczytaj również: Maciej Stuhr poucza jak postępować z uchodźcami. – Pan Jezus przychodzi do nas i mówi „sprawdzam”

Przeczytaj również: Burmistrz Londynu Sadiq Khan wtrąca się w polskie sprawy: „Teraz pisowska władza atakuje Rafała…

źródło: Nczas

(Visited 959 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj