Trwa Campus Polska Przyszłości w Olsztynie — inicjatywa zorganizowana przez prezydenta Warszawy i jego działaczy. Polityk, zapowiadając wejście na scenę Donalda Tuska, pozwolił sobie na niewybredny żart z prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak zareagowała publiczność?

W piątek w miasteczku akademickim w Kortowie w Olsztynie miała miejsce inauguracja Campus Polska, gdzie zgromadziło się ok. tysiąca osób.

Do 2 września słuchacze będą uczestniczyli w debatach, warsztatach i spotkaniach mierząc się ze współczesnymi problemami naszego społeczeństwa.

Największą gwiazdą tego wydarzenia są oczywiście Rafał Trzaskowski i Donald Tusk, którzy uraczyli zgromadzonych nie tylko swoją wiedzą, ale również dowcipem koncentrującym się na partii rządzącej.

Prezydent Warszawy, inicjator Campusu Polska podkreślił, że ma nadzieję na organizowanie takich spotkań co roku.

Rafał Trzaskowski, zapowiadając swoją debatę z Donaldem Tuskiem, zachowywał się bardzo spontanicznie i swobodnie, do tego stopnia, że pozwolił sobie na mały żarcik z prezesa Kaczyńskiego.

— Słuchajcie, zebraliśmy się tutaj i często padają pytania. Dlaczego my tu właściwie jesteśmy? Dlaczego my rozmawiamy z ludźmi? Zaraz będę dyskutował z Donaldem Tuskiem i jesteśmy ciekawi, co będzie. Czy to będzie konfrontacja? A może się panowie porozumieją? — mówił rozbawiony polityk.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

— Słuchajcie, to jest dowód na to, że my jesteśmy normalni. Po prostu jesteśmy w jednej partii i rozmawiamy — kontynuował, by po chwili opowiedzieć właściwy dowcip.

— Rozmawiamy z wami, zastanawiamy się jak podejść do wyzwań przyszłości. Wyobrażacie sobie taką debatę między Jarosławem Kaczyńskim a Suskim (Markiem)? — zapytał i roześmiał się wraz z publicznością.

Zobacz również: Sośnierz: Dla wszystkich z pożytkiem wyszłoby, gdyby Sterczewski został zwinięty i jęczał w lochu

Zobacz również: Z Senatu odchodzi ważny urzędnik: „Miał po prostu dosyć”

źródło: wmeritum.pl

(Visited 10 791 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj