Były premier Donald Tusk wystąpił na organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego wydarzeniu Campus Polska Przyszłości. Polityk skomentował kwestię imigrantów koczujących przy granicy z Polską w okolicy Usnarza Górnego. Zaznaczył, że na miejscu powinien pojawić się któryś z biskupów, który mógłby dostarczyć im pomoc, ponieważ biskupa Straż Graniczna nie będzie ścigać.

Donald Tusk zapytany, w jaki sposób można rozwiązać spór powstały na granicy polsko-białoruskiej odparł:

— Po pierwsze dostarczyć natychmiast pomoc, która jest niezbędna dla tych ludzi, żeby przeżyć. Przestać o tym dyskutować.

Publiczność była wręcz zachwycona postawą byłego szefa RE, który swoimi słowami wzbudził na sali gromkie brawa.

Tusk zaznaczył, że pomoc uchodźcom nie powinna polegać na bieganiu przy granicy, jak to miało miejsce w przypadku posła Sterczewskiego. Dodał, że takie sytuacje, kiedy ktoś daje się złapać, do niczego sensownego nie prowadzą.

Jaką propozycję ma więc były premier?

— Najlepiej byłoby, żeby przedstawiciele władzy, albo któryś z biskupów, bo on też na pewno zostałby wpuszczony przez Straż Graniczną, niech oni pójdą i po prostu pomogą. To nie zmieni żadnego paradygmatu politycznego — stwierdził polityk podczas Campus Polska.

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w mediach jest obecność grupy imigrantów koczujących po stronie białoruskiej w okolicach Usnarza Górnego. Jak się tam znaleźli?

Uchodźcy zostali sprowadzeni na Białoruś przez reżim Łukaszenki, a odbyło się to za sprawą „Operacji Śluza”. Jak się okazuje, osoby te wcale nie cierpią, jak wierzy w to wielu posłów opozycji. Służby regularnie przywożą im jedzenie, napoje oraz papierosy. Dowodzą tego nagrania Służby Granicznej.

Zobacz również: Trzaskowski opowiedział dowcip o prezesie Kaczyńskim. Jak zareagowała publiczność? [WIDEO]

Zobacz również: Z Senatu odchodzi ważny urzędnik: „Miał po prostu dosyć”

źródło: fronda.pl

(Visited 595 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj