Mateusz Morawiecki

Senator PiS wprost: Jestem rozczarowany słowami Morawieckiego

Senator PiS Jacek Włosowicz wystąpił na antenie Radia ZET, gdzie wyjawił, że jest głęboko rozczarowany deklaracją premiera w sprawie resetu z Węgrami. Czyżby wewnątrz obozu rządzącego nie panowało w tej kwestii jedno stanowisko? Okazuje się, że niektórzy pisowcy chcieliby dalej izolować się od Budapesztu.

Senator PiS wyraża rozczarowanie słowami premiera

Jacek Włosowicz to reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w Senacie. Polityk na antenie Radia ZET krytycznie ocenił zapowiedzi szefa warszawskiego rządu. Morawiecki bowiem niedawno zadeklarował, że pisowcy planują odbudować nadszarpnięte relacje z Budapesztem.

– Stosunek do wojny faktycznie mocno nas poróżnił. Ale sądzę, że z biegiem czasu wszystkie pozostałe sprawy, w których wykazywaliśmy się solidarnością, zrozumieniem i wsparciem, będą nas na powrót mocno łączyły. Bardzo bym sobie tego życzył – powiedział Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Włosowicz: „Powinniśmy być konsekwentni”

Pisowski senator goszcząc w audycji Radia ZET nie ukrywa, że nie zgadza się z Morawieckim w kwestii Węgier.

– Pokazaliśmy, że jedno mówi rząd, drugie prezydent, a trzeci mocny głos ma polski parlament. W polityce zagranicznej powinniśmy mówić jednym głosem – ocenił krytycznie Jacek Wlosowicz.

Jestem rozczarowany deklaracją premiera Morawieckiego o powrocie do współpracy z Węgrami. Powinniśmy być konsekwentni wobec Rosji i krajów, które ją wspierają – dodał następnie senator.

Przeczytaj również: Kaczyński jak Putin. „Przeraża mnie fakt, że w niczym się od niego nie różni”

źródło: Radio ZET

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Senator PiS wprost: Jestem rozczarowany słowami Morawieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these