Władimir Putin

Władimir Putin napisał do Karola III: „Wasza wysokość…”

Władimir Putin wystosował komunikat do nowego króla Wielkiej Brytanii Karola III. Prezydent Federacji Rosyjskiej ostatnio widział następcę Elżbiety II blisko dwadzieścia lat temu. Wiadomo już, jak brzmi treść wiadomości adresowanej do syna zmarłej monarchini.

Władimir Putin pisze do Karola III

Przywódca Federacji Rosyjskiej wysłał wiadomość do nowego monarchy Zjednoczonego Królestwa. Jak podaje agencja TASS, Putin poza banalną kurtuazją i gratulacjami życzy nowemu królowi samych sukcesów i dużo zdrowia. Warto zauważyć, że Putin widział się ostatnio z Karolem III bardzo dawno temu, bo w 2003 roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin jest osobiście zaznajomiony z nowym królem Wielkiej Brytanii, Karolem III. W 2003 roku, kiedy rosyjski przywódca przybył do Wielkiej Brytanii z wizytą państwową, to on spotkał się z Putinem i jego żoną na rampie samolotu i przywitał ich w imieniu królowej Elżbiety II – przypomina agencja TASS.

Wasza Wysokość, proszę przyjąć moje szczere gratulacje z okazji wstąpienia na tron. Życzę Waszej Królewskiej Mości sukcesów, dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego. Z poważaniem, Władimir Putin – napisał w telegramie do Karola III prezydent Władimir Putin.

Jak zauważają media, telegram nie przyczyni się zapewne do poprawy bardzo chłodnych stosunków rosyjsko-brytyjskich. Należy pamiętać, że Wielka Brytania występowała w ostatnich miesiącach jako jeden z najważniejszych sojuszników Ukraińców. Nie dziwi więc lakoniczność telegramu oraz to, że pojawił się on tylko na oficjalnej witrynie internetowej Kremla.

Przeczytaj również: Węgry mają rekordową inflację. Ale ta nadal jest niższa niż w Polsce

źródło: Agencja TASS

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these