Odbyło się kolejne spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W trakcie rozmów miała paść kontrowersyjna propozycja, aby 500 plus i 14. emeryturę wypłacać jedynie osobom zaszczepionym.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk rozmawiał z prezydentami miast i samorządowcami na temat kolejnego etapu kampanii szczepień. Jak ustaliło Radio ZET, w trakcie tego spotkania ze strony samorządowców miała paść propozycja, aby wypłata środków z programu 500 plus i 14. emerytury była uzależniona od tego, czy ich beneficjenci zaszczepili się na COVID-19.

— Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące — powiedział Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik. Zauważył, że w przypadku 14. emerytury istnieje już pewien warunek, odpowiednio niskie dochody emeryta: — Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie” — stwierdził. — Ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed COVID-19.

Zobacz również: Wściekli obywatele pod drzwiami mieszkania Niedzielskiego. Minister zadzwonił na policję! [WIDEO]

Inne pomysły, które padły podczas tego spotkania, to m.in. przeprowadzenie bilansu covidowego u seniorów czy wprowadzenie kar za dezorganizację programu szczepień. — Antyszczepionkowcy zapisując się, wiedzą, że nie przyjdą na szczepienie. Robią to wielokrotnie, to zorganizowana akcja, uważamy, że trzeba piętnować takie zachowania — podkreślił Wójcik.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Źródło: stefczyk.info

(Visited 1 304 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj