Donald Tusk w mocnych słowach podsumował decyzję europosłów PiS, którzy opowiedzieli się przeciwko dostępowi Parlamentu Europejskiego do informacji na temat Krajowych Planów Odbudowy.

— Wstydźcie się! — zganił polityków były premier.

Były szef RE udostępnił post Siegfrieda Muresana z Europejskiej Partii Ludowej (EPP), w którym podkreślono, że europosłowie PiS są jedyną delegacją w Parlamencie Europejskim, która była przeciwko dostępowi do informacji.

— Co mają do ukrycia? Co polski rząd ukrywa w swoim planie naprawy o wartości 42,1 mld euro? Powiem jasno: to pieniądze od mieszkańców Europy dla Polaków. To pieniądze, które mają pomóc ludziom dotkniętym pandemią COVID-19. Przejrzystość jest potrzebna. Ludzie muszą wiedzieć, jak wydawane są pieniądze — wyjaśnił europoseł.

Zobacz również: Incydent pod domem Niedzielskiego: „Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne”

Donald Tusk udostępnił wiadomość kolegi z EPP i podsumował krótko: — Wstydźcie się!, co zaogniło dyskusję w mediach społecznościowych.

Decyzję europosłów PiS mocno skrytykowała posłanka Agnieszka Pomaska.

— PiS jedyną delegacją w Parlamencie Europejskim, która głosowała przeciwko transparentności wydawania pieniędzy w ramach Krajowych Planów Odbudowy. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, czemu mają temu rządowi służyć unijne środki? — napisała na Twitterze.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

W ostatnich tygodniach PiS ujawnił szczegóły Nowego/Polskiego Ładu, którego założenia zamierza zrealizować przy użyciu środków z UE.

Zobacz również: Samorządowcy wpadli na pomysł, aby 500 plus i 14 emeryturę dostawali jedynie zaszczepieni

Źródło: o2.pl

(Visited 1 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj