W piątek rząd niespodziewanie ogłosił zniesienie część obostrzeń reżimu sanitarnego. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o zmianach dotyczących hoteli, kin i teatrów.

Rząd postanowił poluzować nałożone obostrzenia i ograniczenia. Na piątkowej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wicepremierów Jarosława Gowina i Piotra Glińskiego, padły decyzje o wycofaniu się z wprowadzonych w grudniu restrykcji.

— Obserwujemy stabilizację zachorowań, ale niepojąca jest liczba zgonów. Dlatego możemy mówić o kruchej stabilizacji, wirus jest agresywny, trzeba postępować ostrożnie — oświadczył premier Morawiecki.

Informując o zniesieniu części obostrzeń, szef rządu zastrzegł jednak, że jest to decyzja warunkowa.

To, co dziś zakomunikujemy jest działaniem warunkowym. Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku — zapowiedział

Premier zezwolił na otwarcie hoteli, kin oraz teatrów do 50 procent dostępnych miejsc. Rząd dopuścił także na wszelką aktywność sportową w terenach otwartych. Niestety, ale bary, restauracje, siłownie i kluby fitness wciąż pozostaną zamknięte.

Przeczytaj również: Nie będziesz zaszczepiony na COVID-19? Nie wejdziesz na koncert. Szczegóły

Źródło: Polskie Radio 24

Przeczytaj również: Braun nie wytrzymał: Ten łajdacki reżim ma na sumieniu dziesiątki tysięcy ludzi zabitych

(Visited 2 359 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  „To jest obraz tej władzy!”. Korwin-Mikke ostro o rządzie Morawieckiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj