Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w ostrych słowach podsumował zachowanie opozycji. W ostatnich dniach KO Lewica i Polska 2050 złożyły wnioski o odwołanie Terleckiego po tym, jak opublikował wpis dotyczący Swietłany Cichanouskiej.

Terlecki podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział, że głosowanie dotyczące jego odwołania będzie miało miejsce 23-24 czerwca. Wnioski w tej sprawie złożyły do tej pory kluby Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz koła poselskiego Polska 2050.

— Chciałem zapowiedzieć, że najbliższe posiedzenie Sejmu, 15 czerwca będzie niezbyt długie, ponieważ po tym posiedzeniu odbędzie się klub wyjazdowy PiS-u. W związku z tym wniosek o odwołanie wicemarszałka [Sejmu] będzie rozpatrywany tydzień później, ale oczywiście będzie rozpatrywany i w przeciwieństwie do sytuacji w Senacie nie zamierzamy niczego przewlekać — podkreślił Terlecki.

Zobacz również: Kwaśniewski przestrzegł Tuska: „Jeżeli wracać, to na sto procent. Trzeba się zająć ciężką pracą”

Wicemarszałek Sejmu dodał, że w sprawie wpisu o Cichanouskiej nie czuje się winny, i nie zamierza składać dymisji.

— Tak chamskiej opozycji, jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie, więc niech popatrzą do lustra i sami sobie odpowiedzą. Nie, sobie nic nie mam do zarzucenia. Napisałem list do pani Cichanouskiej wyjaśniający, z kim się zamierza zadawać na tym pikniku czy jak to się nazywa w Olsztynie. Mam nadzieję, że zrozumie swój błąd i nie przyjedzie na ten piknik — kontynuował Terlecki.

Przeczytaj również:  Podwyżki cen prądu nawet o 900 procent. Donald Tusk: PiS sprowadził na Polskę czasy ciemne i zimne

Zobacz również: Paweł Kukiz szczerze: Nie wykluczam startu z list PiS lub Wiosny

— Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników — napisał w piątek na swoim profilu polityk PiS odnośnie białoruskiej liderki opozycji. Swoim wpisem Terlecki wywołał prawdziwą burzę i sprowokował opozycję do działań wymierzonych przeciwko niemu.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 266 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj