Aleksander Kwaśniewski był gościem na antenie TVN24. Były prezydent skomentował kwestię powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Dał przy tym politykowi kilka ważnych rad, które miałyby mu pomóc w odnalezieniu się po latach w polskiej rzeczywistości.

— Minęło sporo czasu. Jeżeli Donald Tusk wychodził z rzeki, która była wartka, szeroka i czysta, to wraca do rzeczki dużo mniejszej, płytszej i — niestety – bardziej zanieczyszczonej — mówił Aleksander Kwaśniewski i ocenił, że „sam powrót Tuska, człowieka doświadczonego, z dobrym nazwiskiem na arenie międzynarodowej, do polskiej polityki jej nie zaszkodzi. Będzie na pewno poprawiał jakość, będzie ona ciekawsza”.

Zobacz również: Paweł Kukiz szczerze: Nie wykluczam startu z list PiS lub Wiosny

— Trzeba się zająć ciężką pracą, bo Platforma jest w kryzysie. Trzeba objechać kraj, spotkać się z ludźmi, dokonać wymiany ludzi na istotnych stanowiskach. To wymaga niezwykłego wysiłku fizycznego i emocjonalnego. Czy Tusk jest na to gotowy? Zobaczymy — doradził Donaldowi Tuskowi.

Po chwili kontynuował swoje rozważania odnośnie tego, jak były szef RE mógłby przetrwać w nowych okolicznościach:

— Mogę przestrzec Tuska. Jeżeli wracać, to na sto procent. Czas też biegnie. Tusk dobrze się trzyma, ale młodszy nie jest. Też trzeba zapytać, czy do takiego wysiłku jest gotowy. Jeżeli to miałoby polegać na tym, że „ja patronuję, a wy zasuwajcie”, to niewiele z tego wyniknie — dodał.

Zobacz również: Pastor Chojecki skazany przez sąd za znieważenie prezydenta Dudy i obrazę katolików

Aleksander Kwaśniewski skomentował także temat głosowania Lewicy ws. Funduszu Odbudowy.

— Pewnie można było wywalczyć więcej, tylko nie było dialogu, tutaj największa wina jest po stronie największej partii opozycyjnej. Borys Budka wiedząc, że na końcu trzeba zagłosować za tym funduszem, powinien taki wspólny ruch opozycyjny zbudować. On tego nie zrobił, Lewica poszła sama, walcząc o swoją autonomię, budując tożsamość — powiedział były prezydent.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 491 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj