Paweł Kukiz rozmawiał z „Super Expressem” i odniósł się do kwestii porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością. Podkreślił, że jeżeli jego propozycje i postulaty nie będą spełnione, „to o jakiejkolwiek formie współpracy można zapomnieć”.

— Przede wszystkim przed najbliższymi głosowaniami i mojej akceptacji dla pomysłów PiS, musimy jeszcze zrobić briefing z panem prezesem, na którym przedstawimy formułę tej naszej współpracy. Po drugie jesteśmy umówieni, że jeśli mam poprzeć w głosowaniach jakiś blok ustaw PiS, to na tym samym posiedzeniu najpierw PiS musi przegłosować którąś z naszych najistotniejszych ustaw. Czyli albo sędziów pokoju, albo ustawę antykorupcyjną, albo dzień referendalny w samorządach raz do roku, albo digitalizację zbierania podpisów przy obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej — powiedział muzyk.

Zobacz również: Inauguracyjny zjazd Akademii Patriotyzmu już w najbliższy weekend

Kukiz w rozmowie z gazetą został zapytany o to, czy poprze kandydaturę Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich.

— Jeżeli nie będzie wcześniej briefingu, jeżeli prezes nie zobliguje się w imieniu PiS przed Polakami do wprowadzenia naszych postulatów, to w ogóle nie będę brał udziału w tym głosowaniu. Podobnie jak w głosowaniu dotyczącym marszałka Terleckiego. Jeżeli briefing zostanie zorganizowany i prezes przed kamerami obieca obywatelom wprowadzenie postulowanych przeze mnie zmian, to będę głosował. Podobnie, jeśli PiS będzie wymagał przegłosowania bloku ustaw dotyczących Polskiego Ładu — najpierw będą musieli przegłosować naszą ustawę — mówił były kandydat na prezydenta.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Aktor Bartosz Bielenia krzyczał w obronie Białorusi na forum PE: „Jestem Polakiem, a Polska jest na granicy UE z Białorusią” [WIDEO]

Muzyk powiedział, że przeprowadzał rozmowy z prezesem Kaczyńskim dotyczące zmiany ordynacji wyborczej.

— Kolejne wybory odbędą się w ordynacji partyjnej, natomiast w tej kadencji zostanie powołany zespół do nadania wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej indywidualnego biernego prawa wyborczego. Po audycie wszystkich okręgów wyborczych albo będziemy pisać nową ustawę, albo zastosujemy tę autorstwa PiS z 2006 r. z listami partyjnymi w każdym województwie i z 230 posłami wybieranymi bezpośrednio przez obywateli w jednomandatowych okręgach wyborczych — mówił Kukiz. Na pytanie dziennikarza, co zamierza zrobić w kolejnych wyborach i czy będzie to start z list PiS-u, odparł, że „nad tym trzeba się będzie bardzo głęboko zastanowić”.

— Nie wykluczam startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć — podsumował.

źródło: nczas.com

(Visited 412 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj