Lider Wiosny Robert Biedroń zaskoczył wszystkich swoim najnowszym image. Europoseł przefarbował włosy na czerwono i wystąpił podczas debaty w PE. W środę w PE miały miejsce aż dwie debaty dotyczące ataku na wolne media oraz ustanowieniu Unii Europejskiej „strefą wolności LGBT”.

Podczas tej pierwszej swoje pięć minut miał Robert Biedroń, który wykorzystał je w wyjątkowo aktywny sposób. Polityk nie odezwał się ani słowem, tylko trzymał na wysokości ust tabliczkę z napisem „Free Media”.

— Tak właśnie wyglądałaby demokracja bez wolnych mediów — powiedział lider Wiosny i milczał do końca czasu przysługującego mu na wystąpienie.

Zobacz również: Morawiecki apeluje: zapisujmy się na szczepienia online

Jego happening nie przypadł do gustu innym zgromadzonym i samemu prowadzącemu obrady, który poprosił europosła o zejście sprzed pulpitu.

Zachowanie Biedronia zostało skomentowane przez radnego PiS Dariusza Mateckiego, który opublikował na Twitterze dosadny wpis.

— To jest obraz dzisiejszego Parlamentu Europejskiego, pajac z pomalowanymi włosami pajacuje przed prawie pustą salą, prawie — bo większość sali stanowią polscy europosłowie. Co się opozycji w Polsce nie podoba, to wynoszą na forum PE żeby tam pouderzać w Polskę — napisał Dariusz Matecki, szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz również: Lublin: Otrzymała na Instagramie wiadomość o spadku. Przelała oszustom 16 tys. złotych

Sam zainteresowany także odniósł się do swojego wystąpienia publikując post na Twitterze: — Kolejna debata o działaniach polskiego rządu, tym razem w kontekście mediów pokazuje, że Unia przybiera wobec PiS-u ostrzejszy kierunek”. Tak właśnie będą wyglądały #wolnemedia po wprowadzeniu ustawy… — dodał Biedroń.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 002 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj