Okres pandemii koronawirusa daje się wszystkim we znaki. Coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem stałej pracy i zarabianiem. Nie brakuje również oszustów, którzy próbują w łatwy sposób dorobić się cudzym kosztem.

Pewna Lublinianka doświadczyła tego na własnej skórze. Gdy otrzymała wiadomość na Instagramie informującą ją o rzekomym spadku nie przeczuwała żadnego niebezpieczeństwa. Została poinformowana, że aby go otrzymać musi wpłacić podatek od darowizny na zagraniczne rachunki.

Zobacz również: Marzena Kipiel-Sztuka przyznała się do choroby: „Połowę dnia przesypiam”

20-letnia mieszkanka Lublina padła ofiarą perfidnego oszustwa. Z informacji, jakie otrzymała wynikało, że pewna bogata, starsza kobieta chce ją obdarować dużym majątkiem. Z racji tego, że była sama, szukała kogoś komu mogłaby przekazać swoje pieniądze. W celu otrzymania pokaźnego przelewu 28-latka musiała jedynie pokryć należności podatkowe wiążące się z darowizną.

Zobacz również: Lech Wałęsa opublikował dramatyczny wpis: „Nekrolog będzie długi…”

Oszustom udało się namówić dziewczynę na wpłatę 16 tysięcy złotych na kilka zagranicznych rachunków. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży szybko zgłosiła się na policję.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

źródło: spottedlublin.pl

(Visited 179 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj