Platforma Obywatelska wpada na coraz to nowsze i bardziej zaskakujące pomysły. Wszystko dla dobra obywateli. Teraz posłowie opozycji pragną wesprzeć inicjatywę podniesienia kwoty wolnej od podatku. Internauci byli jednak w tej kwestii bezlitośni i przypomnieli stary wpis partii z 2015 roku, która miała wtedy zupełnie inne zdanie w tej kwestii.

— Praca w Polsce MUSI SIĘ OPŁACAĆ. Wszyscy, którzy płacą podatki, muszą mieć pewność, że jakaś ich część zostanie w ich kieszeni. Jak to zrobimy?! 10 000 ZŁOTYCH KWOTY WOLNEJ OD PODATKU — czytamy w ostatnim wpisie opublikowanym przez partię Platforma Obywatelska na Twitterze.

Zobacz również: Konfederacja i Solidarna Polska połączą siły? Krzysztof Bosak rozwiał wątpliwości

Jednym z nowych pomysłów na kryzys według PO jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 10 tys. złotych. Wiary nie dali mu jednak internauci, którzy postanowili sięgnąć pamięcią do przeszłości, kiedy największa partia opozycyjna przekonywała, dlaczego podniesienie kwoty wolnej od podatku jest dla Polaków niekorzystnym rozwiązaniem.

— Widzę, że Platforma Obywatelska ma Polaków za durniów. Poniżej wpis @Platforma_org, gdy rządziła i mogła podnieść kwotę wolną od podatków. Mówili, że to nieodpowiedzialność i populizm. Minęło 6 lat i PO myśli, że Polacy zapomnieli, jak traktowali obywateli — czytamy w komentarzu jednego z internautów Macieja Stańczyka.

Zobacz również: Gdula zarzuca „W pustyni i w puszczy” rasizm: „Podczas lektury włosy stają dęba”

Jako że w internecie nic nie ginie, baczni obserwatorzy „wykopali” stary wpis ugrupowania z 23 lutego 2015 roku, w którym napisano: — Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie tylko nie poprawiłoby zatem sytuacji obywateli w najtrudniejszej sytuacji finansowej i społecznej, ale nawet by ją pogorszyło. Platforma Obywatelska zawsze będzie opowiadała się za takimi rozwiązaniami, które pozytywnie wpływają na standard życia polskich rodzin. A każdy projekt o nośnym tytule, ale fatalnych konsekwencjach dla finansów publicznych i kieszeni polskich rodzin będzie przez nas odrzucany – tak jak ostatni projekt o tzw. kwocie wolnej od podatku — przekonywała PO w 2015 roku.

Źródło: tysol.pl

(Visited 529 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj