propolski.pl: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: "Negowała zasadność w Internecie"

Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Policjanci z Wałcza oraz Poznania ponieśli konsekwencję za nieprzestrzeganie rządowego polecenia zasłaniania ust i nosa maseczką. O sprawie informuje „Rzeczpospolita”.

Policjanci zostali oskarżeni o „niepełną przydatność do służby”. Funkcjonariusz z Poznania, który podróżował komunikacją miejską bez maseczki, został upomniany przez kierowcę i zmuszony do opuszczenia pojazdu. Będący w cywilu stróż prawa odmówił. Na miejsce został wezwany patrol.

 Skoro sami kontrolujemy przestrzeganie obostrzeń przez obywateli, to tym bardziej musimy dawać przykład i ich przestrzegać  stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Zbuntowany policjant z Wielkopolski został zabrany na komisariat. Na miejscu oskarżono go o „niepełną przydatność do służby” oraz naruszenie „zasad etyki zawodowej”, jak podkreślono w orzeczeniu.

Komendant miejski ze względu na lekceważące podejście do obowiązujących w czasie pandemii nakazów polecił wszcząć wobec funkcjonariusza postępowanie dyscyplinarne. I za nieprzestrzeganie zasad etyki zawodowej wymierzył mu karę  komentuje sprawę mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Wcześniej mężczyzna również sprawiał kłopoty swoim kolegom.

Są z nim problemy. Np. prosił o przeniesienie do ruchu drogowego, a jak tam trafił, to po dwóch tygodniach napisał, że nie może jeździć radiowozem, bo ma chorobę lokomocyjną  informują wielkopolscy funkcjonariusze.

Kolejną „zbuntowaną” jest policjantka z Wałcza, która wielokrotnie uchylała się przed obowiązkiem noszenia maseczki na komendzie, także na odprawach z komendantem. Przełożeni funkcjonariuszki złożyli wniosek do sądu u ukaranie niepokornej koleżanki. Ta otrzymała grzywnę w wysokości 500 zł oraz została wciągnięta w postępowanie dyscyplinarne.

Wcześniej nosiła maseczkę, od listopada zaczęła negować zasadność jej noszenia, wypowiadając się na ten temat także w Internecie  donosi „Rzeczpospolita”, powołując się na informacje komendy w Wałczu.

Przeczytaj również: „Wziął kartki, poszedł do toalety robić zdjęcia”. Wyciek szczegółów „Nowego Ładu” Morawieckiego

Przeczytaj również: „Rasizm, kolonializm i patriarchat”. Poseł Lewicy o lekturze szkolnej: „Nadaje się do kosza”. Dziennikarz TVP nie wytrzymał

Przeczytaj również: Internet przypomina wypowiedź Komorowskiego z 2015 roku podczas obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these