Główny doradca premiera ds. COVID-19 oraz przewodniczący Rady Medycznej prof. Andrzej Horban nie przebierał w słowach pod adresem niezaszczepionych Polaków. Jest zdania, że należy zrobić absolutnie wszystko, by nakłonić ich do przyjęcia preparatu.

– Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić – powiedział prof. Andrzej Horban.

– Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości – dodał, odpowiadając na pytanie, czy należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi.

Wytłumaczył przy tym, że szczepienia te muszą być bezpłatne, dostępne oraz możliwe do przeprowadzenia, a o wszystko powinna zadbać administracja państwowa i medyczna.

Prof. Horban przyznał wprost, że należy utrudnić życie niezaszczepionemu obywatelowi, chociażby przez egzekwowanie rozmaitych obostrzeń i paszportów covidowych.

– Umożliwienie przeprowadzenia to jest to, co byśmy nazwali restrykcjami nakłanianie obywatela. Jest to pewna forma nakłaniania, utrudnianie życia obywatelowi, którzy się nie zaszczepił – mówił przewodniczący Rady Medycznej.

Przytoczył przy tym wyniki badań mówiące, że wśród osób niezaszczepionych 60 plus na koronawirusa umiera 152,7 na 100 tys. obywateli Polski. Natomiast w grupie, która przyjęła aż trzy dawki, sytuacja ta wygląda inaczej, a sam wskaźnik wynosi 3,6 na 100 tys. osób.

Przeczytaj również:  Nie żyje Sylwia Kurzela. Dziennikarka i prezenterka Radia ESKA

– U osób w wieku 50-59 lat, zgony wśród niezaszczepionych – 20,3 na 100 tys. mieszkańców, a wśród zaszczepionych 0,3. To jest odpowiedź na pytanie, jak działa szczepionka – powiedział prof. Horban.

Zobacz również: Donald Tusk apeluje o złożenie zniczy z powodu 100 tys. ofiar koronawirusa. Miażdżąca odpowiedź internautów

Zobacz również: Hołownia zdruzgotany polityką finansową rządu. Przedstawił pomysł, jak wyjść z kryzysu [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, Twitter.com

(Visited 589 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Horbana należałoby postawić w stan oskarżenia i zamknąć w areszcie jako niebezpiecznego dla otoczenia człowieka (a może cyborga koncernowego).

  2. Mówiło się, że międzynarodowe koncerny zmusiły Niemców do prowadzenia wojny. Może teraz jest podobnie, bo ta bezwzględność porównywalna chyba tylko z gwałtem, przekracza wszelkie granice. I co, jako „twardy elektorat” mam teraz szukać wszędzie sojuszników i używać wszelkich dostępnych metod aby się obronić… Oficjalna szczepionka nie jest ani jedyna, ani skuteczna, ale są skuteczne środki sprawdzone i nawet przebadane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj