Donald Tusk jest wstrząśnięty dzisiejszym raportem Ministerstwa Zdrowia. Były premier opublikował post, w którym zaapelował o złożenie zniczy.

– Sto tysięcy ofiar. Pamiętajmy o nich i ich bliskich. Bądźmy dziś razem – napisał lider Platformy Obywatelskiej. Do jego słów odniósł się szef portalu TVP.Info.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informację o śmierci 493 osób z powodu koronawirusa. Oznacza to, że nasz kraj przekroczył poziom 100 tys. zgonów osób z koronawirusem od samego początku pandemii. Aktualnie jest ich 100 254.

Zdanie w tej sprawie wyraził zaniepokojony Donald Tusk, który zamieścił wpis na Twitterze.

– Sto tysięcy ofiar. Pamiętajmy o nich i ich bliskich. Bądźmy dziś razem. W Warszawie zapalimy znicze w Parku Saskim koło Grobu Nieznanego Żołnierza, godz. 18 – czytamy słowa byłego premiera, który wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Część internautów zgodziła się z liderem PO, niektórzy zaczęli jednak doszukiwać się politycznego podtekstu w jego apelu.

– Niemcy dawno przekroczyły 100 tysięcy zgonów. Żadnemu z niemieckich polityków do głowy nie przyszłoby przy tej okazji pożywić się na trupie – napisał Cezary Gmyz, dziennikarz TVP.

Natomiast Samuel Pereira z portalu TVP.Info dodał: – Zadedykuję Panu słowa Donalda Tuska: „Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną.” – czytamy.

Przeczytaj również:  Coś poszło nie tak. Borys Szyc pokazał za dużo?

Zobacz również: Posłowie Konfederacji założyli nową stronę na Facebooku. Fanpage ma już tysiące obserwujących

Zobacz również: Gigantyczne kolejki przed sklepami IKEA. Zaszczepieni mogą wejść, niezaszczepieni muszą czekać

źródło: Twitter.com

(Visited 296 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj