Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia jest zdruzgotany aktualnymi działaniami rządu. W ocenie polityka należy działać natychmiastowo, by przeciwdziałać nadciągającemu kryzysowi.

– Należy natychmiast zaprzestać drukowania pustego pieniądza – powiedział Szymon Hołownia, który był gościem Polsat News.

Polski Ład, który zaczął obowiązywać od nowego roku to same zawirowania i problemy. PiS ma teraz twardy orzech do zgryzienia i błyskawicznie musi rozwiązać trudności, które spadły na księgowych i przedsiębiorców, szczególnie tych mniejszych. To właśnie oni będą teraz musieli zapłacić wyższe podatki.

Zamieszanie wokół Polskiego Ładu przyczynia się do narastającego kryzysu w obozie władzy. Lider Polski 2050 nie ma wątpliwości, że PiS swoimi działaniami sam sobie szkodzi.

– Przed nami bardzo ciężkie miesiące zarówno jeśli chodzi o ceny żywności, jak i o tę spiralę cenowo-płacową, która już się nakręca – powiedział Szymon Hołownia w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Były kandydat na prezydenta poradził również, jak wyjść z kryzysu.

– Mówiliśmy i wciąż podtrzymujemy tę propozycję, to żądanie do rządu skierowane, że VAT na przykład trzeba obniżyć do 20% i do 7%, ale na stałe, nie tylko na ten czas, który teraz jest kryzysowy – powiedział polityk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Trzeba obniżyć VAT i trzeba – powiem to wprost – powstrzymać Polski Ład. W samym grudniu nowelizowali tę ustawę już trzy razy. Tego rodzaju zamieszanie spowoduje, że będziemy mieć drugi najbardziej skomplikowany system podatkowy w Europie – dodał Hołownia. Ponadto podkreślił, jak ważna jest zmiana polityki NBP i rezygnacja z produkowania pustego pieniądza.

– Należy natychmiast zaprzestać drukowania pustego pieniądza. To znaczy to, co robi rząd, emitując dług, a potem skupując go przez NBP, emitując go w dodatku poza budżetem, przez różnego rodzaju PFR-y różne inne historie, a później Glapiński to skupuje. Tak się produkuje pusty pieniądz – zakończył.

💛📺 Szymon Hołownia w "GOŚCIU WYDARZEŃ" w Polsat News (11.01.2022)👇

Opublikowany przez Kasię Boczkowską Wtorek, 11 stycznia 2022

Zobacz również: Gigantyczne kolejki przed sklepami IKEA. Zaszczepieni mogą wejść, niezaszczepieni muszą czekać

Zobacz również: Donald Tusk apeluje o złożenie zniczy z powodu 100 tys. ofiar koronawirusa. Miażdżąca odpowiedź internautów

źródło: polsatnews.pl

(Visited 358 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj