Serwis Gazeta.pl w czasie dyskusji z jednym z polityków PO próbował dowiedzieć się o to, jak ugrupowanie Platformy podsumowuje Campus Polska Przyszłości.

Wypowiedź Sławomira Nitrasa w czasie Campus Polska Przyszłości obiła się szerokim echem w mediach. Poseł PO podpadł wówczas katolikom, twierdząc, że już niedługo staną się oni w naszym kraju mniejszością i w konsekwencji trzeba ich będzie „opiłować z przywilejów”.

— Nie mogę przeprosić, bo nie powiedziałem nic złego. Jeżeli komuś nie podoba się słowo „odpiłować”, od przywilejów, powtarzam, to mogę użyć innego. Odejdźmy od sensacji, a rozmawiajmy o sednie. Bijemy się o przyszły kształt obozu, który dzisiaj nazywamy opozycją — odparł Sławomir Nitras, odnosząc się do pytania, czy przeprosi za swoje słowa.

Wspomniany serwis zapytał jednego z przedstawicieli PO o to, jak środowisko Platformy podsumowuje całe wydarzenie.

— Jest u nas spory dysonans. Bo event wyszedł bardzo fajny, ale koło pewnych tematów nie da się przejść obojętnie. Ostatecznie jesteśmy na plusie, ale jednak ostro wkurzeni na Sławka Nitrasa — stwierdził rozmówca.

Polityk, odnosząc się do kwestii drugiej edycji wydarzenia, powiedział, że powinno się na nim pojawić wiele konserwatywnych postaci, by je urozmaicić.

Przeczytaj również:  Kaczyński: Musimy wygrać wybory (...) Zdołano ludziom wmówić, że w Polsce dzieją się jakieś straszne rzeczy

Współpracownicy Rafała Trzaskowskiego są zdania, że Campus Polska jest dużo większym sukcesem, niż się spodziewano. Chodzi głównie o liczbę młodych sympatyków, którzy pojawili się na miejscu, by wysłuchać wykładów, czy brać udział w warsztatach.

— Nie jest to kwestia naszej wiary czy zaangażowania w ten projekt, ale reakcji młodych ludzi, którzy do nas przyjechali — zapewniano.

Zobacz również: Boniek w mocnym tonie skrytykował angielskich piłkarzy: „Wielkie zdziwienie i niesmak”

Zobacz również: Kuriozalny wpis Żukowskiej po meczu Polska-Anglia: „Przez wieki kolonizowaliśmy…”

źródło: tysol.pl, tvp.info

(Visited 404 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj