Środowy mecz Polska-Anglia przyniósł polskim kibicom wiele intensywnych emocji. Na początku spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarze drużyny angielskiej uklęknęli w ramach poparcia „walki z rasismem”. Wówczas z trybun rozległo się buczenie i gwizdy.

Kapitan polskiej drużyny Robert Lewandowski spojrzał w stronę kibiców i wskazał palcem na znaczek znajdujący się na jego koszulce z napisem „Szacunek”.

Gdy piłkarze wstali, zaczęto ogrywać hymn Anglii, który zagłuszył hałasy z trybun. Sytuacja ta wywołała spore zamieszanie w mediach. Zewsząd posypały się komentarze ze strony zbulwersowanych polityków, celebrytów i aktorów.

— Klękanie na stadionie nie jest w Polsce zrozumiane, ale powinno być respektowane. W przeciwieństwie do Anglików nie mamy kolonialnej historii — mówił redaktor naczelny pisma „Res Publica Nowa” Marcin Zaborowski.

Do jego słów ustosunkowała się posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, która napisała: — Mamy. Przez wieki kolonizowaliśmy dzisiejsze: Litwę, Białoruś, Ukrainę, Słowację… — skwitowała w mediach społecznościowych.

Internauci wyśmiali parlamentarzystkę i zaproponowali jej powrót do szkoły i ponowną naukę w zakresie historii. Słów gorzkiego komentarza nie szczędził jej także publicysta DoRzeczy Rafał Ziemkiewicz.

Przeczytaj również:  Wojciech Szczęsny wpadł w furię. Rzucił się na innego piłkarza [WIDEO]

— Idiotka extraordinaire. Zalecałbym powrót do podstawówki. A może nawet przedszkola — napisał Ziemkiewicz.

Internauci pouczyli posłankę odnośnie tego, co w rzeczywistości miało miejsce, a co nie.

— Pomijając już absurdalne porównanie, to istotą kolonializmu jest zasiedlanie tych terenów i ustanowienie dominującej grupy kolonizatorów. W przypadku Litwy i Ukrainy zaś ziemia pozostała (z paroma wyjątkami) w rękach lokalnych właścicieli ziemskich. Moze powrot do szkoły? — napisał jeden z użytkowników.

Zobacz również: Kosiniak-Kamysz mocno ocenia rząd: Nie może już nic zrobić, może tylko psuć

Zobacz również: Maciej Stuhr nie pozostawił na Polakach suchej nitki: „Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce”

źródło: DoRzeczy.pl, wprost.pl

(Visited 4 050 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj