Krótkie wideo z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego to prawdziwy hit sieci. Szef rządu usłyszał pytanie o to, ile kosztuje chleb w polskim sklepie. Jego długa i pokrętna odpowiedź doprawdy zaskakuje…

Polityk uczestniczył w Forum Ekonomicznym w Karpaczu i rozmawiał m.in. z dziennikarzami „Faktu”. Podczas dyskusji poruszono takie tematy jak relacje Polski z Unią Europejską, pandemia COVID-19, czy związany z nią ograniczony dostęp seniorów do służby zdrowia.

Dziennikarze nawiązali w końcu do kwestii inflacji, na co premier odpowiedział, że jest to „niefortunne” zjawisko w rozwoju polskiej gospodarki. Dodał również, że ma nadzieję, że inflacja zacznie niedługo spadać. Dziennikarze nie dali jednak za wygraną i zadali Morawieckiemu dość kłopotliwe pytanie…

— Kiedy pan ostatnio był w sklepie spożywczym i czy pan wie, ile kosztuje obecnie zwykły bochenek chleba? — zapytała dziennikarka prowadząca rozmowę. Szef rządu nie odpowiedział wprost, a podzielił się szerokim wywodem dotyczącym cen pieczywa i cen w skupach. Raczej nie o to chodziło dziennikarzom prawda?

— Staram się od czasu do czasu robić zakupy właśnie po to, żeby zobaczyć, jakie są ceny. Porównuję je też do cen w skupie. Pani mnie pyta o ceny w sklepie, ceny rosnące, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Oni cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną rosną ceny pszenicy, rzepaku, nawet mleka. W związku z tym jest to „miecz obosieczny” — mówił Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj również:  „To, co robi, robi z pobudek patriotycznych”. Wałęsa zachwala Tuska

Zobacz również: Problemy Nitrasa w Platformie? „Jesteśmy ostro wkurzeni na Sławka”

Zobacz również: Mocne! Poseł Marek Suski określił UE mianem okupanta brukselskiego [WIDEO]

źródło: Twitter.com, onet.pl, wmeritum.pl

(Visited 1 372 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj