19 marca 2019 roku marszałek Mazowsza Adam Struzik zamieścił na Twitterze z użyciem funkcji „przypięcia” zdjęcie, na którym wicepremier Jarosław Kaczyński został upodobniony do wizerunku Adolfa Hitlera. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w środę, że Struzik ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego.

Sąd uznał, że porównanie do wodza III Rzeszy jest dla Kaczyńskiego krzywdzące. Marszałek Mazowsza Adam Struzik ma przeprosić wicepremiera. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w środę, że marszałek Mazowsza Adam Struzik ma przeprosić wicepremiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie w 2019 r. na Twitterze jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera przekazał PAP pełnomocnik Kaczyńskiego mecenas Adrian Salus.

Sąd uznał, że Struzik publikując kontrowersyjną grafikę, naruszył dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego w postaci dobrego imienia, godności oraz wizerunku. Wcześniej marszałek zarzekał się, że nie przeprosi szefa PiS, gdyż nikogo nie obraził.

Pozdrawiam wszystkich nienawistników, ludzi zawziętych, oszczerców, kłamców, pogardliwców, wszystkich bez elementarnego poczucia humoru. Spróbujcie się nad sobą przez chwilę zastanowić napisał w marcu 2019 roku.

Przeczytaj również:  Kaczyński zapowiada rozprawienie się z Komisją Europejską: "Czas wyciągnąć wnioski"

Sąd w ustnych motywach uzasadnienia wyroku, uznał, iż wpis pozwanego obrażał i w istocie wygenerował falę mowy nienawiści, towarzyszącej rzeczonej publikacji. Nie ma miejsca w domenie publicznej na przyrównywanie oponentów politycznych do zbrodniarzy nazistowskich — dodaje w rozmowie z PAP mec. Adrian Salus.

Salus przekazał również, że sąd nakazał Struzikowi zamieszczenie w mediach społecznościowych przeprosin o następującej treści:

 „Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 19 marca 2019 r., na portalu Twitter, opublikowałem wizerunek Jarosława Kaczyńskiego upodobniony do wizerunku Adolfa Hitlera. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię, wizerunek i godność Jarosława Kaczyńskiego. Adam Struzik”.

Oprócz tego, Struzik zostanie zmuszony do zapłaty 10 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenie na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przeczytaj również: Zła wiadomość dla zaszczepionych. Po przyjęciu szczepionki należy odstawić alkohol. Wiadomo, na ile dni

Przeczytaj również: Marian Banaś prosi o pomoc zagraniczną organizację. Treść listu opublikował TVN24

Przeczytaj również: Potężna sprzeczka na obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy nie wytrzymali i doszło do rękoczynów [WIDEO]

Przeczytaj również:  Media ujawniły najbardziej prawdopodobną przyczynę wypadku polskiego autokaru

źródło: Tysol

(Visited 2 825 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj