Marian Banaś wystosował list do społeczności międzynarodowej najwyższych organów kontroli. Pismo szefa NIK adresowane do EUROSAI (Europejska Organizacja Najwyższych Organów Kontroli) opublikowała telewizja TVN24.

Zwracam się do Was napisał Marian Banaś — Szefów NOK, społeczności międzynarodowej niezależnych, najwyższych organów kontroli, z prośbą o wsparcie i wspóIne działania zwraca się w piśmie prezes Najwyższej Izby Kontroli.

EUROSAI jest organizacją zrzeszającą organy kontroli europejskich państw. Marian Banaś jest wiceprzewodniczącym jej zarządu. W liście datowanym na 7 maja szef NIK zaznacza, iż od 427 dni (początku swojej kadencji) jest zmuszony mierzyć się z „krzywdzącą i nieudolną próbą” wmówienia opinii publicznej, że powiązany jest ze „środowiskiem przestępczym oraz działalnością sprzeczną z normami obyczajowymi, a także przypisywaniem niewłaściwego postępowania polegającego na pominięciu w oświadczeniu majątkowym wymaganych prawem informacji”.

Zwiększona aktywność służb przeciwko mojej osobie jak również mojej rodzinie związana jest z informacją o zamiarze opublikowania ważnych wyników kontroli dodaje prezes NIK.

Następnie wskazuje, że podległe premierowi Centralne Biuro Antykorupcyjne i podlegające NIK dokonuje przeszukań w jej siedzibie, gabinecie jej prezesa oraz w prywatnych mieszkaniach Bania oraz jego rodziny. Prezes ocenia, że przeszukania są ewidentnym naruszeniem immunitetu szefa NIK. Porównuje działania obecnej władzy do „systemu aparatu socjalistycznego”. Banaś w piśmie przypomina, że w latach 80. został skazany na cztery lata więzienia za działalność antykomunistyczną.

Przeczytaj również:  Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

Oczywiście zwiększona aktywność służb przeciwko mojej osobie jak również mojej rodzinie związana jest z informacją o zamiarze opublikowania ważnych i oczekiwanych społecznie wyników kontroli przeprowadzonych przez Najwyższą lzbę Kontroli czytamy w piśmie opublikowanym przez TVN24.

Niewątpliwie również takie działania inspirowane są przez środowiska przestępcze oraz grupy interesów, którym jako Prezes Najwyższej Izby Kontroli a wcześniej pełniąc funkcję Ministra Finansów oraz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej wypowiedziałem bezkompromisową wojnę o zabezpieczenie majątku Skarbu Państwa Rzeczpospolitej Polskiej wskazuje.

Zwracam się do Was, Szefów NOK, społeczności międzynarodowej niezależnych, najwyższych organów kontroli, z prośbą o wsparcie i wspólne działania. Będę wdzięczny, za wspólny udział w zorganizowaniu debaty online na temat dobrych praktyk w podobnych sytuacjach zagrożeń niezależności NOK — napisał Marian Banaś.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli na koniec zaproponował, by 27 maja odbyła się specjalna konferencja poświęcona napiętej sytuacji pomiędzy polskim rządem, a NIK.

Przeczytaj również: Zła wiadomość dla zaszczepionych. Po przyjęciu szczepionki należy odstawić alkohol. Wiadomo, na ile dni

Przeczytaj również: Naprawdę to powiedziała. „Jeśli nie obalimy PiS to nikt nie przeżyje na kontynencie”

Przeczytaj również:  Wałęsa wyjawił, kogo poprze w wyborach. Tusk nie będzie zadowolony

źródło: Tysol

(Visited 1 353 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj