W poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości postanowił, że Polska będzie musiała płacić 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Polska jest zdaniem posła Solidarnej Polski Norberta Kaczmarczyka „stawiana do kąta”. Poseł wypowiedział się w tej kwestii na antenie Polsat News:

 Dzisiaj Polskę cały czas stawia się do kąta, mówi, co ma robić, co ma zamykać, natomiast buduje się wspólnie z Rosjanami Nord Stream 2 (…) Jednocześnie namawia się Czechów do ataku na Polskę ocenił polityk.

Prowadząca dopytała Kaczmarczyka o to, kto namawia czeski rząd do eskalacji konfliktu:

Uważam, że jeżeli chodzi o państwa mocne, takie jak Niemcy. Uważam, że to atak, który przysporzy Czechom jakiś profitów, jeśli chodzi o współpracę z najmocniejszym hegemonem UE stwierdził poseł Solidarnej Polski.

Przeczytaj również: Tusk słucha się teściowej? Stanęła w obronie jego podwładnych. Czy o innych sprawach też decydują jego rodzice? [WIDEO]

Przeczytaj również: [WIDEO] Konfederacja pokazuje materiał, którego boi się rząd PiS: „Samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolenie na zamknięcie kopalń”

Przeczytaj również:  Tusk upomniał posłów PO: Jeśli ktoś nie głosuje, bo ma kiepskie wytłumaczenie...

źródło: Tysol

(Visited 2 280 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj