Konfederacja

[WIDEO] Konfederacja pokazuje materiał, którego boi się rząd PiS: „Samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolenie na zamknięcie kopalń”

Konfederacja wystąpiła w obronie niewyemitowanego programu Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”. Materiał, który pierwotnie miał znaleźć się w czwartkowym paśmie Telewizji Republika, został zablokowany. Poszło o niewygodne pytania dotyczące… Zamykania polskich kopalni.

Konfederacja pokazała, co takiego ukryto przed widzami. Podczas konferencji prasowej Robert Winnicki wyświetlił na tablecie fragment niewyemitowanego programu Ewy Stankiewicz. Dziennikarka wypytuje w nim ministra Piotra Naimskiego o stan polskiej energetyki, Zielony Ład oraz… Uległość wobec Unii Europejskiej.

Co najciekawsze, minister w odpowiedzi zagroził Stankiewicz… „zerwaniem programu”.

W tym krótkim wywiadzie jest wszystko co istotne żeby wiedzieć na temat obecnej sytuacji energetycznej w Polsce. Mamy jasne przyznanie, że to na co rząd zgodził się w Europejskim Zielonym Ładzie to samobójstwo energetyczne Polski mówił Robert Winnicki podczas konferencji.

PiS zamknie kopalnie i elektrownie?

Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej?  pyta Ewa Stankiewicz w nieopublikowanym materiale.

To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki polityki energetycznej i klimatycznej odpowiedział wymijająco minister Naimski.

Czy to nie jest wobec tego samobójstwo? Dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? dopytywała następnie Stankiewicz.

Gdyby nie było tych uwarunkowań, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania odpowiedział minister.

Ale dlaczego?  dopytuje redaktor Stankiewicz.

Dlatego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej przekonuje Naimski.

Zszokowana Stankiewicz przywołała następnie postać śp. Jana Szyszko, który w jej opinii stał na straży interesu polskiego:

Byliśmy członkami Unii Europejskiej, jak był [ministrem] profesor Jan Szyszko i pilnował interesów polskich – kontruje dziennikarka A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w Unii Europejskiej, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził?  dopytuje Stankiewicz.

Naimski: To wina Tuska

Naimski następnie odbił piłeczkę, próbując grać argumentem, jakoby odpowiedzialność za uległość wobec Unii ponosi poprzednia ekipa rządząca.

Rząd Tuska się zgodził na to… Na ten kierunek odparł polityk.

Kiedy był podpisany Zielony Ład? dopytywała Stankiewicz.

To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy przyznaje minister Naimski.

Kto negocjował Zielony Ład? nie ustępowała dziennikarka.

To różnie….  odpowiada zbity z pantałyku minister.

Pod koniec wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Wyraźnie poirytowany Naimski zagroził Stankiewicz, że nie dopuści do wyemitowania programu.

Zerwę pani ten program! zapowiedział wściekłym tonem minister.

W mediach społecznościowych widniał przez jakiś czas prawie dwuminutowy zwiastun rozmowy na oficjalnym profilu Telewizji Republika, ale zniknął.

Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń – zapłacisz 10 razy więcej za prąd  słyszeliśmy w zwiastunie.

Komentarz Bosaka

Po 6 latach rządów PIS pierwszy raz zdarzyło się, że ktoś przycisnął członka rządu w strategicznych sprawach. Na te pytania posłowie PIS powinni odpowiadać we wszystkich telewizjach bo to PMM na szczycie UE w lipcu 2020 zaakceptował zaostrzenie celów energetycznych polityki UE! napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

Przeczytaj również: Poseł Koalicji Obywatelskiej broni rządu: TSUE nie powinien być trybunałem jednoinstancyjnym

Przeczytaj również: Tusk słucha się teściowej? Stanęła w obronie jego podwładnych. Czy o innych sprawach też decydują jego rodzice? [WIDEO]

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these