Jacek Kozłowski, były wojewoda mazowiecki oraz członek PO poinformował, że nie weźmie udziału w zbieraniu podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Jacek Kozłowski w styczniu 2018 został wykluczony z PO. Powodem były m.in. zarzuty polityka w stronę władz partyjnych, które zdaniem Kozłowskiego miały dopuszczać się manipulacji podczas wyborów w regionie. Kozłowski w 2019 uzyskał możliwość objęcia mandatu poselskiego w miejsce jednego wybranych do Europarlamentu IX kadencji parlamentarzystów formacji Grzegorza Schetyna, jednak odmówił.

— Nie przyłączę się do chóru entuzjastów zmiany kandydata PO/KO w wyborach prezydenckich. O co nagle prosi mnie wielu moich platformowych znajomych.— zapowiedział Kozłowski.

Nie pomogę w zbiórce podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego — dodaje następnie były wojewoda mazowiecki w latach 2007-2015. — Nie podoba mi się zarówno decyzja o rezygnacji z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jak i wysunięcie Rafała Trzaskowskiego a także styl, w jaki obie te decyzje podjęto — zaznacza Jacek Kozłowski we wpisie na Facebooku.

Polityk związany z Platformą Obywatelską skrytykował decyzję o wymianie kandydata. Zdaniem Kozłowskiego zamiast odsunięcia Kidawy-Błońskiej należało głęboko zreformować sztab wyborczy frontmenki Koalicji Obywatelskiej. Samorządowiec wskazał także na przypadek Lecha Kaczyńskiego, atakowanego niegdyś przez Platformę za „traktowanie stolicy jak trampoliny” i tym samym zarzucił hipokryzję swoim dawnym kolegom.

Przeczytaj również:  Katowice: Potężna eksplozja gazu w kamienicy

Były wojewoda podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat Szymona Hołowni. W jego opinii to właśnie gwiazdor TVN jest teraz najlepszym kandydatem gotowym do wejścia w szranki z Andrzejem Dudą i Kozłowski odda głos właśnie na niego.

Nie można destabilizować Warszawy. Nie wolno do łupu PiSu, do Trybunału Konstytucyjnego, do zawłaszczenia sądownictwa, mediów publicznych, służby cywilnej, coraz większej części gospodarki, dodawać najważniejszego polskiego samorządu, Warszawy. Mojego miasta, najważniejszego dla mnie miasta w Polsce — stwierdził polityk.

Przeczytaj również: Mazurek obnażył Budkę: „Niech pan tego nie zwala na wyborców. Pan pokazywał jej sondaże, w których nie miała szans”

NIE POMOGĘ W ZBIÓRCE PODPISÓW POD KANDYDATURĄ RAFAŁA TRZASKOWSKIEGOO co nagle prosi mnie wielu moich platformowych…

Gepostet von Jacek Kozłowski am Samstag, 16. Mai 2020

źródło: Do Rzeczy

(Visited 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj