propolski.pl: Piotr Müller o lockdownie na jesieni

Piotr Müller o obostrzeniach: Będziemy odmrażać w odwrotnej kolejności

Rzecznik rządu Piotr Müller był gościem w Polsat News i poinformował, jak będzie wyglądało odmrażanie polskiej gospodarki. Wyjawił, że różne branże będą „odmrażane” w odwrotnej kolejności względem wprowadzania nowych obostrzeń.

Poinformował, że po zebraniu się Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostaną ustalone kolejne obostrzenia. Decyzja ma zapaść jeszcze dzisiaj podczas konferencji prasowej. Piotr Müller zaznaczył, że ze względu na spadającą liczbę nowych przypadków koronawirusa zaplanowane jest poluzowanie restrykcji.

Zobacz również: Mariusz Ciarka, rzecznik KGP stawia sprawę jasno: Dość już opluwania policjantów

Na pytanie o możliwość uruchomienia ogródków restauracyjnych w majówkę, rzecznik rządu nie miał już tak optymistycznego nastawienia.

— Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło. Od przyszłego poniedziałku kilka rzeczy zostanie skorygowanych — zaznaczył Müller.

Zobacz również: Trzaskowski dostrzega kryzys PiS. Opozycja jest gotowa na wybory i własny rząd?

Na kolejne zagadnienie, których branż będzie dotyczyło poluzowanie, Müller odpowiedział, że „można spojrzeć na to, w jakiej kolejności były te sektory zamykane”. Dodał, że rząd zastosuje zasadę odwrotnej kolejności.

— Rada Medyczna, w której skład wchodzą profesorowie medycyny od wirusologów po innych specjalistów nie rekomendowała takiego działania. Jeżeli mamy się opierać na jakichś rekomendacjach, to właśnie osób, które zajmują się zawodowo kwestiami medycznymi — przybliżył sprawę rzecznik rządu.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these